Inimesed

Miks on muidu neli päeva kestnud Õllesummer tänavu kolmepäevane? (5)

Katharina Toomemets, 20. juuni 2018, 09:00
Õllesummer 2017Foto: Alar Truu
Teravsilmsed festivalihundid on märganud, et tänavu 25. sünnipäeva tähistav Õllesummer on pisut kokku kuivanud. Kui varem on Õllesummer kestnud kolmapäevast laupäevani, ehk neli päeva, siis seekord pannakse punkt juba reede õhtul.

"Et saada kokku nii tihe esinejate nimekiri on kolm päeva igati optimaalne festivali pikkus. Meil esinevad ka maailma mõistes suured peaesinejad – sel aastal on tulemas Armin Van Buuren, Pet Shop Boys ja Franz Ferdinand," räägib üks Õllesummeri peakorraldajatest, Tarmo Tuvike.

Samal teemal

"Tahtsime 25. juubeli puhul tuua igale päevale hea välisesineja ning seejuures piletihinda mitte tõsta. Hetkel on Õllesummeri päevapileti hinnaks 23 eurot, lisaks Piletilevi vahendustasu. Sellise hinnaga nii tugevaid artiste naljalt ei näe," põhjendab Tuvike.

Õllesummeri puhul on mehe sõnul tegemist linnafestivaliga. "Peamiselt väljendub see muidugi asukohas (Tallinn), lahetiolekuaegades (17.00 – 01.00) ja asjaolus, et inimesed lähevad pärast festivali ilusti koju, mitte telkima. Ja eks me muutume vastavalt publiku soovidele. Paarkümmend aastat tagasi avati uksed palju varem ning fookuses oli õlu, mida tarbiti korralikult. Samal ajal lavasid oli üks, kus esines kokku paar artisti."

Muidugi ei ole ka tänavu söök ja jook festivalilt kuhugi kadunud, kuid programmi kvaliteet ja mitmekülgsus on Tuvikese sõnul oluliselt arenenud. "Korraldajana on meie eesmärgiks, et külastaja saaks makstud piletiraha eest maksimaalse elamuse. Me tegeleme sellega väga tõsiselt, et külastaja näeks lisaks välismaistele peaesinejatele igal päeval ka parimaid kodumaiseid artiste."

Muide, päris esimest korda ajaloos Õllesummer siiski kolmepäevane pole – seda on tehtud ka päris esimestel festivaliaastatel. 

5 KOMMENTAARI

v
Velts 20. juuni 2018, 11:54
Õllesummer on ammu oma aja ära elanud. Paarkümmend aastat ja veidi rohkemgi tagasi oli asi omal kohal - siis polnud paljusid õllesorte poes saada ja kohapeal sai käidud erinevaid maitseid proovimas. Hiljem muutus üritus mõttetult kallite hindadega läbupeoks.
j
20. juuni 2018, 10:58
ja et siis nii ongi, et ainult tallinlastele ja tööpäeviti - pole ime, et kokku kuivab
Loe kõiki (5)

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee