Inimesed

Siina Üksküla: mitte ainult president, vaid kogu publik laulis mulle sünnipäevaks (13)

Rainer Kerge, 19. juuni 2018 00:01
PALJU ÕNNE! Sünnipäevalaps Siina Üksküla laupäeval Linnateatri Lavaaugus “Vürst Gabrieli” lavakujunduses.Foto: Kristjan Üksküla

„See oli nii suur ehmatus! Koos publikuga laulis ka president mulle sünnipäevaks!“ meenutab Siina Üksküla laupäeva õhtut, kui lapselaps Sandra Uusberg teatas pärast Linnateatri suvelavastuse esietenduset, et tema parajasti publiku seas viibival armsal vanaemal on täna 80. sünnipäev, ja võttis üles õnnitluslaulu. „See oli nii ilus ja ootamatu! Mitte kunagi ei ole mul sellist juubelit olnud!“ rõõmustab Siina Üksküla, kauaaegne Endla teatri näitleja ja lavakunstikooli esimese lennu vilistlane.

Lehte Hainsalu ütles sel kevadel Õhtulehele antud intervjuus: „Inimese elu algab 80. eluaastast – siis on ta vaba kõigest, keegi ei saa teda käsutada.“ Olete teie, laupäeval 80aastaseks saanu, sama meelt?

Mõnes mõttes küll. Juba siis, kui inimene läheb pensionile, ei ole tal kohustusi, aga 80aastaselt – siis on lapselapsedki suured ja neil oma pere. Siis võib-olla tõesti on nii, et oled kõigest vaba. Peamine on see, et ise toime tuled.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

20.06.2018
Emajõe Suveteatris esietendub humoorikas lavastus "Tsaar Saltaan"
13.07.2006
Teatridünastia jätkub lavakoolis Üksküla ja Toompere lapselastega
18.07.1998
"Maria Callase meistrikursuses" teeb Siina Üksküla oma hiilgeosa

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee