Foto: Kaader filmist
Kais Allkivi 18. juuni 2018 15:30
Plastiliinitehnikas tehtud lühianimafilmi „Teofrastus“ seitse kuud kestnud võtted on edukalt selja taga, kuid ees seisab filmi järeltöötlus. Eelarve on aga nullis ja „Teofrastuse“ loojad on algatanud Hooandja kampaania, et kodu otsivast kassist jutustav animatsioon soiku ei jääks.

Filmi ülesvõtmine Nukufilmi stuudios on olnud mahukas ja keeruline töö. Režissöör-stsenarist Sergei Kibus ja kunstnik Pärtel Tall rääkisid Õhtulehele aprillis, et iga sekundi kohta on tarvis teha 24 pilti – veerandtunnise filmi peale kokku 21 600 fotot, mille klõpsamisel tuleb nukke ja dekoratsioone väikeste sammude haaval liigutada.

„Teofrastus“ põhineb Astrid Reinla samanimelisel raamatul, tegevus toimub 1980ndate Eestis. Kogu filmi maailm – Peedu rongijaam, ajastutruu rong, Mustamäe linnaosa ja nostalgiline maakodu – ning nukud on käsitsi plastiliinist valmistatud. Filmi dekoratsioonide ja nukkude loomiseks kulus kokku 80 kilo plastiliini.

Lühianimatsiooni on toetanud Eesti Kultuurikapital ja Eesti Filmi Instituut, aga nendest toetustest ei piisa filmi helindamiseks. Hooandjas saavad filmihuvilised „Teofrastusele“ õla alla panna, et film oleks võimalik välja tuua sel sügisel, nagu plaanitud.

Foto: Kaader filmist

Helindusega hakkab tegelema helirežissöör ja muusik Ekke Västrik. Mari Jürjens kirjutab Astrid Reinla luuletuse „Kasside mälestuseks“ sõnadele filmi tunnuslaulu.

„Eesti nukufilmid ja animatsioon on välismaal väga hinnatud,“ kinnitab Sergei Kibus, kelle sõnul oodatakse filmi juba rahvusvahelistele festivalidele. „See ongi kunst! Eesti aken välismaale.“

Kokku panustab „Teofrastuse“ sündi paarkümmend inimest. Operaator on Ragnar Neljandi ja peaanimaator Olga Stalev. 

Filmi valmimisega saab lähemalt tutvuda „Teofrastuse“ ametlikus Facebook’i blogis.

Foto: Kaader filmist

Samal teemal

Kommentaarid  (4)

uskumatu 26. juuni 2018 20:39
algselt arvasin et mingi nali, aga jummala lahe asi ju
sõna 20. juuni 2018 14:02
Astrid Reinla loomingu, tema mõnusa satiiri ja vaheda inimestetundmise austaja. Küll on tore, et noored on võtnud nõuks kass Teofrastusest multika teha, ja veel nii põneva materjali (plastiliini) abil. TV lstesarja "Pätu" muurika tegi Kaido Suss. Millega ta praegu tegeleb? Raha mul muidugi anda pole, kui, siis paar eurot, aga usun, et see ettevõtmine saab toreda muusika.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS