Tele

Populaarse telemängu „Rooside sõda“ küsimustik kubiseb seksistlikest hoiakutest (62)

Keit Paju, 15. juuni 2018 17:15
Telemäng "Rooside sõda"Foto: Kanal 2
Kolmapäevaõhtune meelelahutussaade „Rooside sõda“, mida juhib Eesti parimaks meessaatejuhiks tituleeritud Kristjan Jõekalda, on eetris olnud juba üle kümne aasta. Teatavasti koostatakse saate küsimused ja vastused võttes arvesse keskmise eestlase vastuseid. Kuid, kui piiluda küsimustikku, mida Kanal 2 palub vaatajatel täita, vaatavad sealt täiesti tavapäraste küsimuste vahelt vastu ka naiste suhtes väga seksistlikke hoiakuid sisaldavad küsimused.

„Nimeta töö, kus naine saab seda rohkem raha, mida seksikam ta on, nimeta spordiala, millega naisterahval pole sobiv tegeleda, nimeta elukutse, kus naistöötajal peaks olema ilus figuur,“ on küsimused, mida nädala alguses Kanal 2 poolt Facebookis jagatud küsimustik sisaldab. Ja seda kõike ajal, mil feminism veelgi tugevamalt maailmas kanda kinnitab ning aina rohkem naisi enda õiguste eest seisab, mille märgiks ka ülemaailme ahistamisvastane liikumine #MeToo on.

"Rooside sõja" küsimustik, mida inimestel palutakse täita. Foto: kuvatõmmis

„Ma saan mõistagi aru, milliseid töid ja tegemisi nende küsimustega sihitakse, ometi jätavad sellised teemapüstitused mulje hoiakutest naiste suhtes, mis on pehmelt öeldes ajast ja arust, sest naisi võiks meie ühiskonnas defineerida ka läbi muu kui välimuse,“ kommenteerib ta.

„Mis puudutab palganumbreid, siis Eesti Vabariigis on diskrimineerimine keelatud, st et kedagi koheldakse põhjendamatult ebavõrdselt, näiteks töö tasustamisel. Mis puutub aga soopõhistesse otsustesse, et mingi tegevus (olgu siis töine, sportlik vms) ei sobi spetsiifiliselt naistele, siis meenutaksin, et juba aastal 2009 kaotati Eestis näiteks rida ameteid, mis olid varem naistele keelatud. Loodetavasti jõuavad need muutused peagi ka üldsuse teadvusse ning väljenduvad ühtlasi telemängude naisi puudutavais küsimustikes,“ ütleb ta.

Kanal 2 poole on Õhtuleht kommentaari saamiseks pöördunud ning lisame selle loole esimesel võimalusel.

Samal teemal

29.06.2018
Facebooki feministid: sõna "linnupoeg" piirab naiste õigusi Eestis