Inimesed

Noore naiskoomiku jõhker vägistamine ja tapmine vallandas vihalaine (35)

Ohtuleht.ee, 16. juuni 2018 10:00
Foto: Pexels.com
Austraalia üldsus on noore ja andeka naiskoomiku väidetava vägistamise ja tapmise järel šokis.

BBC Newsi teatel leiti 22aastase Eurydice Dixoni surnukeha kolmapäeva öösel Melbourne'i jalgpalliväljakult. Vaid mõned tunnid varem oli noor andekas naiskoomik kohalikus baaris etteaste teinud. 

Samal teemal

Süüdistus on esitatud 19aastasele Jaymes Toddile, kes oli end kolmapäeval ise politseis üles andnud. Todd oli tunginud talle võõra neiu kallale mõnesaja meetri kaugusel Dixoni kodust. 

Nii Dixoni kolleegid kui ka üldsuse esindajad on sotsiaalmeedias noorele naisele järelhüüdeid kirjutanud. Uuesti on vallandunud äge debatt naistevastase vägivalla üle - Dixoni surm meenutas kuue aasta tagust šokeerivat juhtumit, Jill Meagheri nimelise iirlanna tapmist Melbourne'i äärelinnas. Toona väljendas Meagheri mälestuseks rahumarsil meelt umbes 30 000 inimest. 

Dixoni jõletu tapmine tegi lõpu paljutõotavalt alanud karjäärile. "Ta suhtus kirglikult naiste probleemidesse ja ühiskondliku õiguse probleemidesse ning ammutas neist koomikuna palju materjali," rääkis Dixoni ametivend Nick Barry Australian Broadcasting Corpile.

Samal teemal

06.09.2018
Vägistatud ja mõrvatud neiu mälestuspaiga rikkunud nooruk oma tegu ei kahetse
04.09.2018
Kampaania kutsub üles märkama seksuaalvägivallale viitavaid ohumärke
01.08.2018
745 vägistamist, kõigest 162 karistatut. Kuhu kaovad kuriteod?
27.06.2018
Riigikohtunik annab aru: miks vähendati 9aastase lapse vägistaja karistust