Inimesed

Sussexi hertsogi ja tema südamedaami abielu oli hukule määratud  (4)

Triin Tael, 15. juuni 2018 00:01
KIRGEDE TORM: George III poeg, hilisem Sussexi krahv Augustus Frederick (1773–1843) abiellus isa teadmata ning seetõttu ei saanud tema abikaasast õiget hertsoginnat.Foto: VIDA PRESS
Sussexi hertsoginna oli altari ees seistes silmanähtavalt raskejalgne. Ei, mitte Meghan Markle, vaid tema ammune eelkäija. Ainsa varasema Sussexi hertsogipaari armuelu oli tulvil pettumusi ja pettust.

Enam kui 200 aastat tagasi armus hilisema kuninganna Victoria onu, punapäine prints Augustus Frederick Itaalias temast viis aastat vanemasse brünetti kaunitari. Sellest sündis armastuse, valede, pettuste ja häbi võrgustik, kirjutab Daily Mail. Kuningas George III kuues poeg pidi varsti saama isalt Sussexi hertsogi tiitli, kuid 1793 süttinud armulugu krahvitütre Lady Augusta Murrayga (25) seadis tema tuleviku ohtu. Augustus oli nii armunud, et viis Augusta juba paari nädala pärast salaja altari ette. Kui Augusta lapseootele jäi, naasti Suurbritanniasse, et seal võimude silmis seaduslik abielu sõlmida – jälle kuninga teadmata. Ent kuuldes, millega ta poeg on hakkama saanud, kuulutas George III mõlemad abielud vihahoos kehtetuks.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

19.06.2018
Hertsoginna Meghan saabus Ascoti võiduajamisele tõllaga
18.06.2018
Miks Meghan Diana õetütre pulmas nii lötakat ürpi kandis?!
04.06.2018
JÄRGMINE PAUK: naiste õiguste eest võitleva Meghani tütar jääb sündides tiitlita!
24.05.2018
Camilla võttis Meghan Markle'i peredraama asjus sõna