Film

Suri Vene režissöör Stanislav Govoruhhin (20)

Ohtuleht.ee, 14. juuni 2018 12:40
Stanislav Govoruhhin 2015. aastal Tallinnas. Foto: LAURA OKS
Täna suri Moskva haiglas nimekas režissöör, stsenarist ja näitleja ning  Vene riigiduuma saadik Stanislav Govoruhhin (82).

1936. aastal Permi krais sündinud Govoruhhin lavastas üle 20 mängu- ja telefilmi. Tema loomingust on tuntud "Vertikaal" Vladimir Võssotskiga, seriaal "Kohtumispaika ei tohi muuta", "Kümme väikest neegrit", "Tom Sawyeri ja Huckleberry Finni seiklused" ja "Kapten Granti otsinguil" Lembit Ulfsakiga.

Samal teemal

Ulfsak lõi kaasa ka osaliselt Tallinnas filmitud "Imelise ajastu lõpus" (2015), mis põhineb Sergei Dovlatovi biograafilisel jutustusel "Kompromiss". Linateoses, mis jäi Govoruhhini viimseks filmiks, mängisid ka Tõnu Kark, Kärt Tammjärv ja Elina Purde (toona Pähklimägi).

Eesti näitlejannadele jagus Govoruhhinil ohtralt kiidusõnu. "Elina Pähklimägi ja Kärt Tammjärv, kes mängivad minu filmis, on uskumatult toredad näitlejad: emotsionaalsed, energilised, andekad," ütles ta Õhtulehele. "Jutt aeglastest ja külmadest eestlastest ei vasta absoluutselt tõele. Selliseid vahvaid tüdrukuid nagu nemad – selliseid pole lihtsalt olemas!"

Näitlejana lõi Govoruhhin kaasa näiteks kultusfilmis "Assa" ja Afganistani sõja teemalises "9. roodus". Tema kirjutatud on paljude tema enda filmide, aga ka "XX sajandi piraatide" stsenaarium. Viimases mängis kandvas rollis Rein Aren. 

Samal teemal

14.06.2018
Kärt Tammjärv: Govoruhhin oli näitleja suhtes väga nõudlik
14.10.2015
Režissöör Stanislav Govoruhhin: sirgumas on kirjaoskamatu ja teadmisi mittehindav põlvkond
11.10.2015
GALERII | Kinos Kosmos IMAX esitleti Tallinnas filmitud "Imelise ajastu lõppu"
28.06.2014
Vene režissöör Govoruhhin: Eesti näitlejannad on vapustavad! Ma armusin Elina Pähklimäesse kohe