Tele

VIDEO | Marko Matvere tutvub saladusliku allveelaevade baasiga (1)

Ohtuleht.ee, 13. juuni 2018 10:19
Marko MatvereFoto: Konstantin Sednev
Suvesaate "Merevaade Matverega" viib purjed Hara sadamasse, kus nõukogude ajal oli allveelaevade demagnetiseerimise keskus. Merekarul Marko Matverel tuleb kätte haarata keevituskolb.

"Meie laev oli tehtud korgipuust, tema mastid olid kalaluust," laulab saatejuht Marko Matvere rõõmsalt aerusurfilaual uutele väljakutsetele vastu aerutades.

Samal teemal

Täna on suurepärane päev merele minekuks. Eesti rannik on täis väga huvitavaid sadamaid. Lisaks veel need sadamad, mis jäävad siseveekogudele. Kokku on Eestis üle kahesaja sadama ja nii mõnedki neist jäävad täna saate “Merevaade Matverega” teele.

Veel võtab Matvere ette meeleoluka kaatriretke Tallinna lahel ja tutvub sealse mereliikluse kultuuriga. "Ütleme, et mina olen selline keskealine parajalt paks mees, kellel on elus õnne olnud ja ta on ostnud omale kaatri. Kas see meremärk kujutab mulle ohtu?" uurib Marko veidra moodustiste kohta keset merd.

"Nojah, laeva juhtimine on ikka palju keerulisem, kui laeva ehitamine," muheleb Matvere kui keset saatejuhtimist ootamatult aerulaualt vette kukub.

Vaata saadet tutvustavat videot siin.

 

Samal teemal

17.02.2019
VIDEO | Marko Matvere: üks vanem daam küsis, kas oskan ka mõnda laulu, mis ei räägiks joomisest ja laaberdamisest
25.07.2018
VIDEO | „Merevaade Matverega“ teeb tutvust Aasia turistidega
20.06.2018
MARKO MATVERE RAHUTU HING: „Kui veel merd sõitma minna, siis võidu peale.“
06.06.2018
Marko Matvere toob teleekraanile seiklusterohke meresaate