Inimesed

GALERII | Tallinn Art Week muutis Vabaduse väljaku ainulaadseks kunstisaaliks 

Toimetas Terttu Jazepov, 11. juuni 2018 11:28
Tallinn Art Week 2018Foto: Ivar Hütt
Pühapäeva keskpäeval sai Vabaduse väljakul alguse järjekorras kolmas Tallinn Art Week, mille manifestiks terve nädala jooksul on “mängides Jumalat? Inimkonna tulevik…”, mis väljendab kaasaegse inimese vajadust kiiruse ja tarbimise järele ning suunab mõtisklema lähituleviku maailmakorralduse üle.

Vabaduse väljaku kunstipäev oli üks Eesti suurimaid avatud ekspositsioone, mis pakkus võimalust publikul sukelduda kunsti ja kultuuri ning ka ise loominguliselt kätt proovida. Kohal olid Eesti tippkunstnikud ja loojad, kunstiorganisatsioonid ning galeriid, kes tutvustasid oma tegemisi.

Samal teemal

Tartu Kunstimaja väljapanek oli sel aastal üles ehitatud Kalli Kalde loodud graafilistele lehtedele, mis on inspireeritud EstCube’i eduloost. Teine osa koondus ümber Marge Nelki steampunkt-esteetikat järgiva kollaaži.

Eesti Maalikunstnike Liidu tänavuse väljapaneku teemaks oli “Portree”. Maalitehnikaid esitlesid erinevad kunstnikud, kes viisid seda läbi nii kohapeal maalides kui ka oma varemloodud töid eksponeerides. Kunstnikud maalisid nagu vanasti, kasutades kaasaskantavat molbertit.  

Eesti Akvarellistide Ühendusest võtsid Vabaduse väljaku kunstipäevast osa Kerstin Rei, Mall Paris, Eero Ijavoinen ja Tuuli Puhvel. Kunstnike huviorbiidis oli eelkõige inimene ja tema seosed ümbritsevaga.

Haus galerii eksponeeris Inglismaal resideeriva Eesti päritolu kunstniku Meriliis Rinne eksperimentaalseid paberskulptuure sarjast “Crashed”, mis on loodud eelmisel aastal Londonis toimunud Frieze Week’i jaoks. Tegu on “hävitatud, lõhutud ja piinatud” joonistustega, mis on inspireeritud Joseph Helleri romaanist “Catch-22” ja sealsest paradoksaalsest olukorrast, kus vastuolulise loogika abil õigustati ja varjati võimu kuritarvitamist.

Galerii Positiiv esitles Reet Sau väljapanekut “Olulised küsimused” / “Essential Questions”.

Avangard galerii esitles kunstnik Tarrvi Laamanni teost “Loovuse rütmid”/”Rhythm of Creativity”. Väljapaneku keskmes oli dialoog helivõnkumise ja kunstniku tõlgendatud kuvandite vahel.

Tallinna Õpetajate Maja galerii väljapanekul eksponeeriti Triinu Jürvese installatsiooni “Valikuvabadus” (2010).

Kunstikoolide õpilased koostöös õpetajatega lõid oma nägemuse tuleviku linnast. Valmis stencil-tehnikas pannoo, mida on võimalik esitleda erinevates paikades. Töötoa läbiviimist organiseeris Eesti Kunstikoolide Liit.  

Vabaduse väljakul sai tutvuda ka kevadel toimunud konkursi Tulevikutäht 2018 parimate paladega. Lisaks tuli publikule oma parimaid palu eksponeerima ka Fahle galerii.

Päeva jooksul toimusid erinevad etteasted, lõbusad ja harivad töötoad ning meeleolukad kohtumised kunstnikega.

Samal teemal

23.07.2018
GALERII | Kunstnikud kinkisid Eesti riigile 21 vabadusest inspireeritud teost
20.05.2017
PILDID JA VIDEO | Raju aftekas Kuku klubis pani kunstiüritusele Tallinn Art Week 2017 punkti
19.05.2017
GALERII | Tallinn Art Week 2017 lõppes vastuolulise ja kurikuulsa Performance Festivaliga
17.05.2017
GALERII | Kunst keset linna! Vabaduse väljaku näitusel leidus silmailu igaühele