Tommy Cashi kontsertFoto: Kertin Vasser
Terttu Jazepov 9. juuni 2018 14:26
Reede, 8. juuni tõi Pirita kloostrisse kokku rahva, keda muidu üheskoos ei näeks. Niivõrd harukordse pildi, kui kõrvuti pidutsevad alaealised hipsterid ja keskealised naised-mehed, suudab Eestis tekitada ainult üks artist - Tommy Cash.

Ennast Pro Rap Superstariks tituleeriv noormees andis reedel Pirita kloostri varemetes väljamüüdud kontserdi, kus tulid esitamisele nii tema vanemad hitid "Guess Whoz Back" ja "Leave Me Alone" kui ka värskemad "Winaloto" ning "Little Molly". Etteruttavalt võib öelda, et viimane tuli esitamisele lausa kaks korda: Tommy esitas selle oma kontserdi käigus viimase loona, kuid tulihingelised fännid kutsusid ta tagasi lavale ning said taas ennastunustavalt uuesti hüpata just Tommy uusima hiti saatel.

Tommy teab oma väärtust ning laseb teda vaatama tulnud inimestel end oodata - lubatud kella 21 asemel astub noormees lavale veerand tundi hiljem. Kui ta lõpuks tuleb, hulluvad kõik. Tommyl on seljas must T-särk, mille peale on tõmmatud valge jakk ning kirsina tordil on noormehel seljas veel leopardikujuline seljakott. Kostüümidraamat jagub õhtuks veel, sest pärast nelja lugu vahetab Tommy oma valge jaki musta nahkse jope vastu, mis üsna pea tal siiski seljast lendab.

Kui kontserdi alguses tundub, et Tommy tuli lavale vaid esinema, räägib ta publikuga siiski ka juttu. Nii küsib ta näiteks, kuidas tema fännidel läheb, millele vastatakse suure aplausiga. "Mul on teile ka väike üllatus," sõnab Tommy, mille peale ilmub lavale tema hea sõber Ilya Prusikin Venemaa bändist Little Big.

"Kas te teete mulle moshpit'i (muusika saatel rahva seas hüppamine ja nügimine - T.J.)?" küsib Tommy rahvalt. "Tallinn, sa oled mu kodu, kas te näitate mulle, kuidas seda teha?" julgustab räppar fänne. Kuigi lava ees on möll suur, ei haara see endasse suuremat rahvahulka - teised tantsivad rahulikult enda sõpraderingis edasi. Aeg-ajalt jõuab ninasõõrmetesse lõhn, mis annab märku, et keegi on kuskil pläru süüdanud.

Muusika on viidud viimase piirini ja iga bassivärin läbib keha nii, et see ei jää tundmata. Õrnroosat nokamütsi kandev teismeline noormees hoiab mõne laulu ajal lausa muretseva näoga kõrvu kinni, justkui kartes, et Tommy Cashi lood võivad jääda viimaseks, mida tema kõrvad kuulevad.

Pärast 50 minutit räpp-superstaari laval nägemist kutsub Cash viimaseks looks kampa ka soojendajatena üles astunud felicita ja AG Cook'i, kellega koos tantsitakse "Lil Molly" saatel.

Pärast ühte lisalugu on kontsert läbi ning tuleb naasta pärisellu. Kes mõtleb aeglaselt kontserdilt välja liikuvas inimmassis sellest, kust saada jäätist või pulgakommi, kes sellest, mis ta küll matemaatika eksamil hindeks sai.