Inimesed

Kumus täna avatav Michel Sittowi näitus on Eestis kõigi aegade kalleim (3)

Jaanus Kulli, 8. juuni 2018 00:02
NOORMEES PUNASE MÜTSIGA: Näituse kuraator Greta Koppel näitab maali, mis on võimalik Michel Sittowi autoportree, mille koduks on  Detroiti Kunstiinstituut. Foto: HEIKO KRUUSI
„Eesti kunsti ajaloos on see kahtlemata kõige kallim näitus, sest iga töö on siin omaette kalliskivi ning sellest johtuvalt on kujunenud ka näituse hind,“ hindab Kumu direktor Kadi Polli täna Kumu kunstimuuseumis avatava EV100 programmi kuuluva näituse „Michel Sittow. Eesti maalikunstnik Euroopa õukondades“ näituse materiaalset poolt, kuigi kunsti ja tööde harulduse mõttes on Sittowi tööd mõistagi hindamatud. Eesti Ekspress kirjutas mullu oktoobris, et Kumus välja pandavate tööde koguväärtust hinnatakse 46 miljonile eurole.

Kadi Polli konkreetsetest rahanumbritest siiski ei räägi. „Kahjuks ei saa ma öelda, kui kallis on kõige kallim töö, nagu ka seda, mis on kõige suurem kindlustusmakse, sest need numbrid on konfidentsiaalsed. Me ei taha, et publik teaks, milline töö on kindlustatud kõige suurema summa peale. Kõik tööd tulevad maailma väga olulistest muuseumidest, mis tähendab, et igal muuseumil on omad reeglid. See tähendab ka, et iga tööga on tulnud eraldi tegelda. Kuni selleni välja, et iga teos nõuab teatud valgust, mis ongi teinud näituse sedavõrd kalliks,“ räägib Polli.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

21.09.2018
Michel Sittowi näituse kokkupakkimisel ja kojusaatmisel lasub turvakaalutluste tõttu suur saladusloor
16.09.2018
GALERII JA VIDEO | Inimesed seisid tunde KUMUs järjekorras, et Michel Sittowi näitusele pääseda
07.06.2018
GALERII | Kumus avati Michel Sittowi esimene isikunäitus
07.06.2018
Sajanditeks unustatud õukonnakunstnik naaseb viimaks koju