Anna-Lisa HimmaFoto: Erakogu
Toimetas Terttu Jazepov 7. juuni 2018 16:42
Tommy Cash annab teada, et pärast pikka koostööd mänedžer Anna-Lisa Himmaga annab viimane rolli üle mantlipärijale ning keskendub edaspidi muusiku loomingulisele poolele. Anna-Lisa Himma alustas Tommy Cashi mänedžeerimist 2014. aastal ning pälvis tänavu Eesti fonogrammitootjate ühingu korraldatud Eesti muusikaettevõtluse auhindade galal aasta mänedžeri tiitli.

“Me alustasime projekti koos ja läbi nende aastate oleme kahekesi täitnud mitte lihtsalt artisti ja mänedžeri rolle, vaid oleme kõik ise teinud - alates videote monteerimisest lõpetades rahvusvahelise broneerimisega,” kommenteerib Himma varasemat nelja aasta pikkust koostööd. “Me ehitasime kõik kahekesi nullist üles ja täitsime just neid rolle, mida konkreetsetel ajahetkedel täita oli tarvis.”

Himma lisab, et Tommy Cashi korralduslikest telgitagustest ta päris ei eemaldu. “Jään siiski veel paljudes teemades otsustavasse rolli ning kuskile ära ei kao. Jätkan täpselt samamoodi nagu siiani ning keskendun rohkem loomingulisele poolele. Minu eesmärk ei ole kunagi olnud saada mänedžeriks, minu inimtüüp ei ole selle töö jaoks ka eriti sobiv. Jätkan igapäevaselt loomingulise poolega, milleks on peamiselt videod ja esteetika.”

Kes saab Anna-Lisa Himma mantlipärijaks? Seda Himma paljastada ei soovi. “Tommy igapäevase asjaajamise, graafikute tegemise ja pisiasjade korraldamise võtab üle inimene Londonist. Ta tutvustab end ise, kui tunneb, et tahab seda teha,” kommenteerib ta.

Anna-Lisa Himma viimaseks suurprojektiks Tommy Cashi mänedžerina on räppari sellesuvine ainuke soolokontsert Pirita kloostri varemetes, mis leiab aset juba 8. juunil. Lisaks Tommy Cashile astuvad ajaloolises kontsertkohas üles ka legendaarse Londoni plaadifirma PC Musicu asutaja ja produtsent A.G. Cook, plaadifirma üks artistidest felicita ning Marta Vaarik alias Blonde Trickster.