Inimesed

Oh seda rõõmu! Huumorifestival Luige Nokk äratab Kreisiraadio ellu (2)

Ohtuleht.ee, 7. juuni 2018 13:15
Hannes Võrno, Peeter OjaFoto: Mati Hiis
8.–10. juunini toimuval huumorifestivalil Luige Nokk näeb kahte uut Kreisiraadio sketši – "Jõulubuss" ja "Plaksutajad". Esilinastus toimub laupäeva õhtul festivali kinotelgis.

Sketš "Jõulubuss" räägib sellest, kuidas kolmel jõuluvanal on plaan lapsi röövida ja nad teevad selleks põhjalikumat eeltööd kui mõni kohusetundlik päkapikk. "Plaksutajad" toob kaamera tagant välja telemaastiku tunnustamata kangelased, kelle tööks on teha kõikvõimalikke hääli ja häälitsusi.

Samal teemal

Režissöör René Vilbre sõnul ei mäleta ta enam põhjust, miks need sketšid tele-eetrisse ei jõudnud. Siiski tõdeb tegija, et ajaproovile on need ilusti vastu pidanud.
 
Lisaks valivad nii tema kui ka näitleja Peeter Oja kolm oma lemmiksketši, mille saamislugu külalistega jagatakse. Tõsisele fännile mõeldud musta materjali on Vilbre erakogus palju.
 
Kolme päeva jooksul näeb Luige Noka pealaval, kontsertlaval, teatrimajas ning kinotelgis Eesti tuntud näitlejaid, koomikuid, muusikuid, luuletajaid ja mustkunstnikke. Teiste seas astuvad üles Märt Avandi, Ott Sepp, Sepo Seeman, Jan Uuspõld, Egon Nuter, Märt Koik, Mattias Naan, Tigran Gevorkjan, Kaisa Selde ja Mart Müürisepp.

Lisainfot leiab festivali kodulehelt. 

Samal teemal

20.07.2018
Peeter Oja: ma ei läinud teatrikooli edevuse pärast
10.06.2018
Peeter Oja ja René Vilbre meenutasid "Kreisiraadio" aegu: Leinatamm oli sisemiselt dirigent ja oskas trio tööle panna!
08.06.2018
GALERII | Esmakordselt toimuv huumorifestival Luige Nokk sai hoo sisse
07.06.2018
TORE ÜLLATUS! Telerežissöör René Vilbre lubab „Kreisiraadiost“ täispika filmi teha