Radar ja Koit ToomeFoto: Robin Roots
Toimetas Terttu Jazepov 7. juuni 2018 17:21
Neljapäeva õhtul algusega kell 19.00 toimub Tallinnas, Pirita kloostri varemetes kontsert „Jaak Joala kuldaeg“, mis toob üheks õhtuks lavalaudadele kokku ansambli Radar ning Koit Toome, kes Jaak Joala aegumatuid hitte esitab.

Ansambel Radar astub ajaloolises Pirita kloostri varemetes üles koosseisus Sergei Pedersen ja Aare Põder klahvpillidel, Raul Vaigla basskitarril ning külalised Mikk Simson löökpillidel ja Jorma Puusaag kitarril. Joala endine õpilane ja pikaaegne sõber Koit Toome ütleb kontserdi eel, et ühes Radariga kõlavad suurmeistri lood täna sama autentselt, nagu nad omal ajal 80ndatel kõlasid.

Nostalgilised analooghelid ja retrospektiivne lavakujundus viivad kuulajad üheks õhtuks ajaloolisele helirännakule. Lava tehnilise produktsiooni juht Taavi Randoja sõnul on lava väljanägemine ajastutruu. “Kasutame lavakujunduses 20-30 aasta tagust tehnikat, ei ühtegi LEDi ega vilkuvat tulukest ning lava ümbritsevad suured punased ja valged lavakangad,” räägib ta. “See meenutab natuke Linnahalli lava või 30 aasta taguseid kultuurikeskusi,” lisab Randoja.

Ka Radari bassist Raul Vaigla ütleb, et kontsert on justkui ajamasinas tagasiminek, sest laval kuuleb vana head Radarit. Koit Toome, kes koos ansambliga Joala ajatut loomingut esitab, meenutab: “Olen Radariga kunagi koos esinenud ja see kõlas väga ehedalt ja kihvtilt.”. Laulja tõdeb, et Radarisse valiti tol ajal kokku eesti parimad muusikud ja pillimehed. “Totaalsed tipud,” lisab ta.

Kontsertõhtu „Jaak Joala kuldaeg“ toimub 7. juunil algusega kell 19.00 Tallinnas, Pirita kloostri varemetes. Piletid alates hinnaga 23 € on müügil Piletilevis ja kohapeal enne kontserdi algust.