Inimesed

Muusik sai vanaema kirjutistest tõuke panna kirja paralleelselt enda ja vanaema elulugu, mille ta koondas raamatusse „Hästijätt“

Siiri Sisask: vanaema päevikuid lugedes taipasin, et pool tema elust oli olnud mulle saladuseks (18)

Jaanus Kulli, 6. juuni 2018 00:01
Foto: Kristjan Lepp/Eesti Naine

„Mu hing värises sees, kui vanaema kirjapandut lugesin. Mul polnud aimugi, et ta on elanud läbi märtsipommitamise, aga kui elutruult ta seda edasi annab. Taipasin korraga, et kuni selle hetkeni oli pool vanaema elust olnud mulle saladuseks,“ kirjeldab muusik Siiri Sisask, mida ta tundis vanaema päevikuid lugedes. Ja tunnistab, et ta poleks kunagi oma elulugu kirja pannud, kui vanaema mälestused poleks temani jõudnud.

„Vanaema Ellen oli mulle hästi oluline inimene, ta oli hästi minuliku mõttelaadiga. Vanaema elas 98aastaseks, lahkus meie juurest üle-eelmisel aastal, kui olin just saanud valmis talle pühendatud raamatu „Südame hääl“. Tahtsin selle talle kinkida ja ette lugeda, sest tema nägemine oli juba nagu oli. Aga juhtus nii, et just samal päeval, kui mina sain raamatu kirjastusest kätte, saatsime siit ilmast igavikku ka vanaema. Nii et piltlikult öeldes – raamatukast käe otsas suundusin teise kasti juurde, milles lebas kahjuks mu vanaema,“ meenutab Siiri Sisask, kuidas tema eelmine raamat „Südame hääl“, mille sisust suur osa kuulub kõnelustele vanaemaga, andis tõuke kirjutada vanaemast veel üks raamat.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

09.06.2017
Siiri Sisask pani oma loomingu oksjonile - mis on seni kõrgeim pakutud hind?
02.02.2017
Siiri Sisask noorte masendusest ja depressioonist: "Mina näen selles head"
24.05.2016
Siiri Sisask: "Elan väga eraklikku elu, käin väljas ainult hüppes."
16.05.2016
GALERII | Siiri Sisask esitles oma luulekogu, maalinäitust ja uut albumit

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee