Inimesed

Harvey Weinstein ei tunnistanud end vägistamises ja seksuaalkuritegudes süüdi (1)

Toimetas Keit Paju, 5. juuni 2018 17:43
Foto: AP/Scanpix
Harvey Weinstein jalutas täna New Yorkis kohtusse naerusuil ning ei tunnistanud end süüdi vägistamises ja teistes seksuaalkuritegudes, milles kaks naist teda süüdistasid. 

Eelmisel nädalal võttis kohus mehe vahi alla, kuid ta vabastati ühe miljoni dollari suuruse kautsjoni vastu. Weinsteini on seksuaalses kuritarvitamises süüdistanud üle 70 naise, kuid praegu tegeletakse kahe naise juhtumitega 2004. ja 2013. aastast. 

Üks väidetav ohver ütles uurijatele, et Weinstein piiras teda hotellitoas ning vägistas ta. Teine süüdistaja, endine näitlejanna Lucia Evans, väidab, et Weinstein sundis talle mehe kabinetis 2004. aastal oraalseksi tegema.

Kohtuistung toimus täna, teisipäeval. Weinstein saabus kohtusaali longates, näost valge. Ta istus oma kaitsjate kõrvale ning ütles madala selge häälega: “Ma ei ole süüdi.”

66-aastane Weinstein on eitanud kõiki süüdistusi, mille kohaselt ta naisi mittekonsensuslikesse seksiaktidesse sundis. Mehe advokaat Benjamin Brafman on kahtlustuse alla pannud Weinsteini väidetavate ohvrite usaldusväärsuse ning usub, et suudab Weinsteini nime puhtaks pesta. 

Brafman on vägistamissüüdistusi absurdseteks nimetanud, öeldes, et süüdistaja ning Weinsteini vahel oli kümne aasta pikkune konsensuslik seksuaalne suhe.

Samal teemal

11.09.2018
Harvey Weinsteini ohvrid rääkisid oma jubedatest kogemustest: kui katsuda ei tohi, ehk näitad siiski rindu?
22.08.2018
Saksa näitlejanna kaebas Weinsteini vägistamise eest kohtusse
03.07.2018
Harvey Weinstein sai kaela veel kolm süüdistust ning võib eluks ajaks vangi minna
10.06.2018
Mira Sorvino: Weinstein on vägistanud mitmeid mulle armsaid inimesi

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee