"Suvised seitsmesed"Foto: Kalev Lilleorg
Ohtuleht.ee 4. juuni 2018 16:39
Ka sel suvehooajal toob TV3 igal õhtul vaatajateni päevasündmuste kokkuvõtte uudistesaates „Suvised seitsmesed“, mis jõuab eetrisse Eesti Ajaloomuuseumi Maarjamäe lossipargist.

Maarjamäe lossiparki kolimise põhjus on lihtne – nimelt on viimastel aastatel  „Seitsmeste“ suvestuudioks olnud Paks Margareeta remondis. „Laskume Paksu Margareeta katuselt kolmeks suvekuuks ajaloolise Maarjamäe lossi parki, mis on imeliselt kaunis ja põnev paik,“ selgitab uudistesaate produtsent Annely Adermann. Ta usub, et tänu „Suvistele seitsmestele“ saab lossipark vaatajatelegi armsaks ja paljud leiavad võimaluse ka ise kohta külastada.

Lossiparki paigaldatud suvestuudiost vahendavad „Suvised seitsmesed“ vaatajateni kõiki olulisemaid päevasündmusi nii kodu- kui ka välismaalt. Igal õhtul kell 19 algavat tunniajalist saadet juhivad armastatud saatejuhid Sirje Eesmaa, Marek Lindmaa, Mart Mardisalu, Ingrid Teesalu, Keili Sükijainen ja Kadri Pikhof. Suvise otsestuudio terrassile on tulemas palju värvikaid külalisi. Lisaks rändavad „Seitsmeste“ reporterid mööda Eestimaad ning oodata on mitmeid põnevaid külaskäike nii linna kui ka maale. Muu hulgas jõuab eetrisse haarav ja lustlik lugudesari, mis on seotud Avatud Talude Päevaga. Koostöös portaaliga uudised.ee toimub mitu suvist vaatajamängu ning loomulikult ollakse kohal ka kõigil erilistel suveüritustel.

Eesti Ajaloomuuseumi kommunikatsioonijuht Helene Tedre sõnul on rõõmustav, et „Suvised seitsmesed“ just nende juurest Eestimaa rahvani jõuavad. Kogu renoveeritud kompleks on tervikuna avatud olnud lühikest aega. „Eelmise aasta oktoobris avasime uhiuue filmimuuseumi, käesoleva aasta veebruaris renoveeritud Maarjamäe lossi ja Eesti Vabariigi 100. sünnipäevale pühendatud näituse „Minu vaba riik“. Pargialal saab jalutada, lastele on avatud suur Eestimaa-kujuline mänguväljak ning näha saab väliekspositsiooni nõukogudeaegsetest monumentidest. On suur rõõm, et meie kaunis ja avar kompleks tänu TV3-le paljudele eestlastele tuttavamaks saab ning loodetavasti tekitab ka inimestes soovi oma silmaga kogu seda ilu näha.“

Tedre sõnul tasub kindlasti külastada lisaks „Minu vaba riik“ väljapanekule Maarjamäe lossis ka mängulist keskkonda „Laste vabariik“ väiksematele külastajatele. Samuti saab huvi korral külastada näitust „Duubel ÜKS”, mis paljastab filmimuuseumis filmitegemise tagamaid. Ka teatri- ja muusikamuuseum on koostanud põneva näituse „Vabaduse kõla! Eesti levimuusika lugu“, mis asub Maarjamäe tallihoones. Ajutistest näitustest tasub mainida Filmimuuseumis 21. juunist avatavat näitust „Jaapani trükikunst 1970. aastatel: fotod ja materjalid“.

Jalutajatele, mänguväljakul mürajatele ning muidugi ka kõikidele teistele pakuvad maitsvaid roogi lossis asuv restoran Maarjamäe ning milmimuuseumi kohvik.

Suurematest üritustest peavad Läti 100. sünnipäeva auks Maarjamäel Läti kultuuripäevi 9. juunil meie lõunanaabrid. Taasiseseisvuspäeva tähistame suurejoonelise perepäevaga 20. augustil, kus toimuvad eriekskursioonid, tsirkuseetendus, kaarikusõidud lossipargis ja palju muud. Õhtu lõpetab Lenna Kuurmaa, Piret Krummi ja Liina Vahtriku kontsert.

„Suvistest Seitsmestest“ on valminud ka suvestuudio meeleolu sissejuhatav videolõik, mis sai samuti filmitud Maarjamäe lossipargis otse Filmimuuseumi punasel vaibal. Lõigus on ühendatud nii ajaloomuuseumi minevikuhetked kui ka tänapäevane uudistestiil. Kõiki „Suviste seitsmeste“ lugusid saab järele vaadata uudised.ee lehel.

„Suvised seitsmesed“ on eetris alates 4. juunist igal suveõhtul algusega kell 19.00 TV3s!