Tele

VIDEO | Briti talendisaate võitjaks kuulutati kõnevõimetu koomik (3)

Ohtuleht.ee, 4. juuni 2018 11:25
Lost Voice GuyFoto: VIDA PRESS
Briti talendisaate "Britain's Got Talent" 12. hooaja võitjaks krooniti pühapäeval tserebraalparalüüsiga koomik Lee Ridley, kes kasutab suhtlemisel kõnesüntesaatorit. Kõnevõimetuse tõttu valis 37aastane Lee oma artistinimeks Lost Voice Guy ehk Kadunud Häälega Kutt.

Ridley jõudis finaali koos teise koomiku Robert White'i ja 60aastase laulja Donchez Dacresiga, kuid suurem osa telefonihääletusel osalenud 2,5 miljonist televaatajast kuulutas oma lemmikuks just Kadunud Häälega Kuti, kes viskab oma etteastetes oma invaliidsuse üle nalja. 

Kogu elu Newcastle'is elanud Ridleyt, kes alustas oma naljasõuga tuuritamist 2012. aastal, on kiidetud pealehakkamise eest. Sotsiaalmeedias nimetatakse teda puuetega inimeste inspiratsiooniks. Lee on lõpetanud ülikooli ajakirjanikuharidusega, saanud ka magistrikraadi ning töötanud aastaid kohalikes ajalehtedes. 

Briti talendisaate lemmiku jõudmine finaali sattus eelmisel nädalal ohtu, kui Lee oma hotellitoas õnnetult kukkus ja nägu vigastas. Kuid koomik naasis võidukalt lavale ning viskas oma vermelise ja plaasterdatud näo üle nalja.

"Tundsin end pärast eelmise nädala saadet rokkstaarina. Aga kuna mul kulub arvuti abil inimestega suhtlemiseks nii palju aega, ei jõudnud ma piisavalt kiiresti nende dringipakkumistest keelduda. Nii et selleks ajaks, kui ma ei ütlesin, olid nad mulle juba napsi ostnud. Nii ma õhtu lõpuks uppi käisingi!"

Samal teemal

19.05.2018
Talendisaate võitja kindlustas oma käed enam kui miljonile eurole
13.05.2018
VAPUSTAV! Uje 13aastane koolitüdruk lõi USA talendisaate žürii pahviks
08.02.2018
Telesaade „Ameerika talent“ kaevatakse kohtusse, kuna võtteplatsil olnud vabatahtlik sai surmavalt vigastada