Inimesed

Ivi Eenmaa: „Eestis ei takista hakkaja naise karjääri mitte miski.“ (71)

Rainer Kerge, 2. juuni 2018 00:01
Eesti poliitik ja raamatukogundustegelane Ivi EenmaaFoto: Martin Ahven

„Juht peab saavutama tasakaalu. Mehed tuleb panna huvituma sellest, mis on igiomane naistele, ja vastupidi,“ räägib Ivi Eenmaa, kauaaegne rahvusraamatukogu direktor, endine Tallinna ja Võru linnapea, eksriigikogulane, tänane sünnipäevalaps.

Kas Tallinna vanalinn on elamiseks mugav paik?

Ei ole! Kohe päris kindlasti ei ole. Kui sa elad Mustamäel või mõnes muus magalapiirkonnas, saad ehk paremini hakkama, aga kesklinn ja eriti vanalinn on kas või kõndimiseks ikka väga ebamugav koht.

Tallinna vanalinna kõnniteed on kohutavas olukorras: kõrged servad – kõnniteelt on väga raske maha astuda, kui sul on tarvis tänavat ületada. Peale selle need munakivid, mis on pandud maha nõukogude ajal ja, andke mulle andeks, seda tööd on tehtud vist purjus peaga.

Väga keeruline on liigelda lastekärudega emadel, jalgratturitel, kohvritega turistidel. Ma käisin eile Mustpeade majas kontserdil ja nägin, kuidas üks turist vaatas ehmunult oma kohvrit, millelt olid rattad alt lennanud.

Miks te omal ajal linnapeana teid korda ei teinud?

Ma olin linnapea küllaltki lühikest aega ja võib-olla oli see minu ülbus, aga kuna ma just olin saanud valmis ja toimima ühe suure maja, olin ma selle üle kaunis uhke ega mõelnud, mida peaks veel ehitama, et minu tööst rohkem maamärke maha jääks. Minu linnapeaks olemise aja sisse mahtus Järvevana tee valmisehitamine, aga muidu keskendusin eelkõige sotsiaalsetele küsimustele.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

11.09.2018
Ivi Eenmaa peletab viletsat tuju valju muusikaga: keegi ei ole veel kaebama tulnud
08.05.2018
Ivi Eenmaa: soovin anda ristilastele seda, millest ise ilma jäin
22.10.2017
PILDID | Ivi Eenmaa ostis sügiseselt kunstinäituselt imekauni maali
09.06.2017
Ehtekuninganna Ivi Eenmaa: üks tõeliselt väärt ehe peaks tekitama hingelist värelust

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee