Tele

TV3 VIDEO | Palgalõhe vähendamiseks võetakse kasutusele spetsiaalne digilahendus (6)

Televeeb, 28. mai 2018 20:47
Riina SikkutFoto: Teet Malsroos
Kuigi seaduse järgi on Eestis sooline diskrimineerimine keelatud ja tööandja peab tagama, et tema organisatsioonis saavad naised ja mehed sama töö eest võrdset tasu - siis on Eestis sooline palgalõhe endiselt Euroopa suurim ehk 25,3%. "Seitsmesed uudised" vahendavad, et riik kavatseb nüüd härjal sarvist haarata ehk välja on töötatud spetsiaalne digitööriist palgalõhe väljaselgitamiseks ja neid tööandjaid, kes palgalõhe vähendamiseks midagi ette ei võta, võib oodata kopsakas rahatrahv.

Alates 2020. aastast hakatakse avalikus sektoris pidama järelvalvet selle üle, kas meestele ja naistele makstakse sama töö eest võrdset palka. Selle tarvis töötatakse välja digitaalne lahendus, selgitas tänasel pressikonverentsil terivse- ja tööminister Riina Sikkut.

"Nende andmete põhjal, mida ettevõtjad niikuinii riigile esitavad, hinnatakse võimalikku palgalõhet ettevõttes," rääkis Sikkut "Seitsmestele uudistele". Minister lisas, et kui palgalõhe on märkimisväärne, peab ettevõte analüüsima, kas selleks on objektiivsed põhjused.

Samal teemal

13.06.2018
Saue vallavanem Andres Laisk arutleb: sooline palgalõhe kohalikus omavalitsuses – on see müüt või tegelikkus?
04.06.2018
TV3 VIDEO JA GALERII | „Suviste seitsmeste“ saatejuhid kolisid Maarjamäe lossiparki
04.06.2018
PROGNOOS: järgmistel kuudel tõusevad palgad 5–6 protsenti
14.05.2018
Salma Hayek: „Meesnäitlejad nõustugu väiksema palgaga.“