Tele

TV3 VIDEO | Palgalõhe vähendamiseks võetakse kasutusele spetsiaalne digilahendus

Televeeb, 28. mai 2018 20:47

6 KOMMENTAARI

a
ab/ 29. mai 2018 08:28
See pragu on enamuses riigi enda asutustes! Lõpetage juba see pastakast välja imetud teemaga spekuleerimine!
a
ah et see,/ 29. mai 2018 05:22
kui ehitaja saab suuremat palka kui koristaja, ongi palgalõhe? aga hea uudis on see, et ukrainast saab ehitajaid ka koristaja palga eest... :DDD
n
neljatäheline/ 28. mai 2018 23:05
vaheltharimise rippriist on puudu mõnel
e
execute binarisation over population. F yeah!/ 28. mai 2018 22:06
detsimatsiooni asemel võetakse kasutuse binarisatsiooni digilahenduse programm...
p
pensionär/ 28. mai 2018 21:53
Olin tosina aast eest riigiteenistuja, ametnik. Kõrgharidusega spetsialist. Kollektiivis oli meil naiste enamus. Ka meie ülemus ise. Mehed olid meil aga vähemuses. Mina olin oma kolleegidest umbes 20 aastat vanem ja põdesin juba mitmeid kroonilisi haigusi ning mulle oli määratud ka puue. Seetõttu olin ma igal aastal 2-3 korda haiguselehel. Samuti pidi igal kuu, vahel koguni igal nädal end mõneks tunniks töölt vabaks küsima, et eriarstide vastuvõttudel ja raviprotseduuridel käia. Sest polikliinikutes on eriarstide vastuvõtt kahjuks ikka tööpäevadel ning ka tavaliselt tööajal. Seega - kahjuks ervisest tingitud paratamatus!
Aga naisülemus tegi omad järeldused, võttis minult lisatasud ära ja määras need hoopiski mõnele naisele, kellega oli heas läbisaamises. Lisaks nende juba olemasolevatele lisatasudele. Põhjendus: paremad töötulemused ning vastutustundlikum töösse suhtumine! Ning kellelgi ei olnud mitte mingit protesteerimist ega mokakobinat. nagu Švejkiski öeldud. Et suu pidada ning edasi teenida!
Kuna olen nüüd juba pensionil, on see sugudevaheline võrdne palk juba isiklikult ükstakõik. Mina oli tervise tõttu sunnitud rohkem töölt puuduma ja arstidel käima. Sellest ka siis minu "halvem ning vastutustundetum" töösse suhtumine. Ning kollektiivi naiskolleegidest väiksem palk. Mitte ainult töötundide arvust tingituna, vaid ka lisatasude ning tulemuspalga puudumise tõttu-. Aga huvitav, kuidas meie võrdõiguslased suhtuksid nüüd praegu situatsiooni. kui nüüd mõnel NAISEL sellise põhjendusega töötasu vähendatakse ning talle vähem makstaks, kui tema meeskolleegidele? Olgu siis põhjuseks naise enda tervis või lapse kasvtamisest tingitud puudumised? Vean, kihla, et see tembeldataks praegu kohe räigeks sooliseks diskrimineerimiseks ja protestikisa oleks taevani!
Teiseks. praegu saadetakse meil kõik invaliidid ja puudega isikud tööle. Aga mis siis, kui neid seal eriti ei soovita ning võrreldes teistte töötajatega survestama ning seetõttu vähem maksma hakatakse? Ikka töösse suhtumist ning tulemusi rõhutades.
p
29. mai 2018 08:14
Puuetega inimesed, on sunnitud tööl käima ja kandma riigi poolt kehtestatud suuremaid koormisi, selles ei näe siiani keegi mingit diskrimineerimist, sest vastasel juhul tuleb neil lihtsalt "vabatahtlikult" terveks hakata, puuetega inimete diskrimineerimineon riigi poolt normiks muudetud ja meeskolleegide preemiad ei puutu üldse asjasse, kui piiksatad saad kinga.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee