Iron Maiden Saku suurhalli laval, esiplaanil laulja Bruce Dickinson.Foto: Robin Roots
Kais Allkivi 28. mai 2018 14:23
Rootsi päevalehe ajakirjanik, kes käis laupäeva õhtul Tallinnas kaemas Iron Maideni maailmaturnee esimest kontserti, maalib oma artiklis siinsetest kontserdikülastajatest ülimalt tuima ja elutu pildi. „Iron Maideni ja Eesti publiku haruldane kohtumine jäi ootamatult jahedaks,“ arvab reporter Sofia Bergström.

„Tuuri „Legacy of the Beast“ avakontserdile heidavad varju uskumatult uinunud kontserdikuulajad,“ kurdab Skandinaavia ühe suurima ajalehe esindaja.

Rootslane kirjeldab vaimustunult Briti hevibändi lavasõud ja nimetab õhtut tõeliseks 80ndate hitisajuks. Ta mainib ka, et paljudel Saku suurhalli tulnud fännidel on Iron Maideni särgid seljas, kuid siiski ei saa enamik laule tema sõnul sellist vastukaja, nagu nad vääriksid.

KOHTUMINE IIDOLIGA: Bruce Dickinson ja esiridades koha saanud fännid. Foto: Robin Roots

„Eesti publik, kes pole bändi 18 aastat oma lavadel näinud, on jahmatavalt uimane,“ paneb Bergström imeks. „Suurema osa kontserdist on publikut vaevu kuulda. Rahvas on justkui vaevu elus. Mu naabrid lahkuvad keset kontserti (täiesti mõistetamatu) ja mitu inimest minu ümber tundub iga hetk magama vajuvat Seda kõike hoolimata mitmekesisest laulude valikust, oivalisest helist ja bändiliikmete järjepidevatest pingutustest,“ ahastab ajakirjanik.

„„Legacy of the Beast“ on siiski nostalgiline parimate hittide tuur, mis jõuab järgmisel nädalavahetusel meie pealinna. Loodan, et meie publik päästab bändi piinlikkusest,“ ütleb Bergström kokkuvõtteks.

Ei tea, kas eestlaste ja rootslaste reaktsioonid on tõesti nii erinevad või sattus Aftonbladeti ajakirjanik istuma saali kõige vaiksemasse nurka. Või on küsimus hoopis kadeduses, et tuuri avakontsert ei toimunud Stockholmis.

Siinkirjutaja sai kontserdil igatahes tunnistada publiku kõrvulukustavaid karjeid ja õhku tõstetud käsi. Ka Facebookis ürituse lehele postitatud ning Iron Maideni Tallinna sõust YouTube'i üles pandud videote kommentaarid ei nurise publiku vähese kaasaelamise üle. Kontserti väisanud välismaalasedki kinnitavad seal, et said hea elamuse.

TUIM REAKTSIOON? Siinne publik Iron Maideni esinemisele kaasa elamas. Foto: Robin Roots