Film

Statistiroll võimaldab näha filmimise telgitaguseid, aga ka tegevusetult tunde surnuks lüüa 

Taustanäitlejana filmivõtetel: lõputu ootamine sööb närvid seest 

Henry Linnard, 26. mai 2018 00:01
MUST MASENDUS: Filmi peategelane Sandra (Mari Abel) otsib meeleheitlikult uut tööd, sest ta jäi pärast staažikat teadlasekarjääri ametist ilma.Foto: Sohvi Viik
Päev enne filmivõtet potsatab kirjakasti e-kiri, mille instruktaaž kõlab nagu kindrali käsk luurele minna. „Tulge homme kell 16.30 Narva mnt 29, Tallinna ülikooli raamatukogu juurde. Rõivastus peaks olema asjalikult töine ja samas kriminalistile kohane – võivad olla teksad ja triiksärk, peal pintsak. Naistel kindlasti pigem püksid kui seelik. Erksates toonides mitte tulla,“ juhendab casting'u eest vastutav filmiprodutsent Tiina Savi. Juhised on mõeldud järgmiseks aastaks valmiva koomiliste elementidega psühholoogilise draama „Sandra saab tööd“ statistidele.

Kurdan Tiinale, et minu garderoobis pole asjalikult töist rõivastust ning nõutud teksadest, triiksärgist ja pintsakust on mul olemas ainult esimesed. Õnneks on need mustad, mitte erksad. Filmiprodutsent lohutab ja ütleb, et katki pole midagi – kohapeal on ka kostüümikunstnik, kelle varudest saab midagi kombineerida.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

10.04.2018
Algasid mängufilmi „Sandra saab tööd“ võtted, kus teeb kaasa Eesti näitlejate koorekiht
27.01.2017
Napp toetus pärsib režisööride arengut ja jätab projekte aastateks sahtlisse