Inimesed

Tallinnas annab kontserdi Grammyga pärjatud legendaarne saksofonist Bob Mintzer 

Jaanika Vilipo, 23. mai 2018 11:38
Bob Mintzer Foto: Pressimaterjal
Sel pühapäeval esineb Tallinnas Vene Teatris koos Estonian Dream Big Bandiga maailmakuulus saksofonist Bob Mintzer – legendaarne Grammy auhinnaga pärjatud muusik, keda Eesti publik on oodanud aastaid.

Tippsaksofoniste on maailmas teisigi, kuid Mintzeri fenomen seisneb just bigbändi kõla, ettekande intensiivsuse ja stiilvabaduse tõstmises ületamatule kõrgusele.

"Just Bob Mintzer on nii oma saksofonimängu kui ka arranžeerimise ja orkestrikõlaga olnud mulle iidoliks pikki aastaid. Kui öelda see üks ja ainus, siis ikkagi Bob Mintzer," ütleb Estonian Dream Big Bandi kunstiline juht Siim Aimla ja lisab, et Mintzerit on Eestisse juba ammu oodatud.

Bob Mintzer on muusik, keda hinnatakse maailmalavadel väga kõrgelt. Parimatest džässmuusikutest koosneva kvarteti Yellowjackets koosseisus on Mintzerile omistatud Grammy auhind lausa kahes kategoorias – parima jazz-fusion-esituse ja instrumentaalse R&B eest. Bob Mintzer mängib nii saksofoni kui ka bassklarnetit, komponeerib, arranžeerib, avaldab oma valdkonnas olulisi kirjatöid, annab meistrikursusi ning õpetab Lõuna-California ülikoolis. Hiljuti sai Mintzer ka Eestis esinenud WDRi sümfooniaorkestri Kölni bigbändi peadirigendiks.

Mintzer on musitseerinud koos selliste džässimaailma suurkujudega nagu Art Blakey, Jaco Pastorius, Sam Jones, Randy Brecker, Gil Evans, samuti koos sümfooniaorkestritega, ja teinud koostööd teiste valdkondade staaridega, näiteks rokkansambliga Queen.

Bob Mintzeri kontsert kõlab pühapäeval kell 19 Tallinnas Vene Teatris. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee