Kerli KõivFoto: Alar Truu
Ohtuleht.ee 22. mai 2018 10:41
""Laulukarussell" oli elu ja surma küsimus. Kui oli köha, siis olid öö läbi aurud ja kui edasi ei saanud, ei julgenud ma kooli oma nägu näitama minna," meenutab Kerli Kõiv "Ringvaates" aega, kui tüdrukutirtsuna lauluvõistlustel Luisa Värgiga konkureeris.

Kõiv sõnab, et üritab ennast treenida, et ei oleks enam elu ja surma tüüpi inimene. "Tegelikult ma olen. Aga ma üritangi ennast treenida, et oleks ka varjundid ja värvid, mitte ainult must ja valge. On kindlaks tehtud, et kui inimene tahab muutuda, läheb selle jaoks kuus kuni kaheksa kuud."

Mõni aeg tagasi kirjutas Kerli Facebookis, et on otsustanud tagasi Eestisse kolida. "Olen tegelikult juba mitu aastat suviti Eestis olnud ja eelmisel suvel sain päris oma unistuste koha valmis. Ameerikas käin küll ja mul on seal veel asju, kuigi raamatud tõin Eestisse," räägib Kõiv, et see oli tema jaoks justkui nurgakivi.

Kuu templis elav lauljatar lausub, et oli aeg, kui talle Eesti ja sellega seonduv nii palju ei meeldinud. "See oli siis, kui ma olin fakinäppu näitav 18-aastane ja lõin kõik uksed pauguga kinni. Kuid umbes kolm aastat tagasi tekkis mul sügav tunne, et tahaksin tulla siia maale, sellesse loodusesse ja vaadata, kes ma siis olen."

Kerli arvab, et elab veidi ekstsentrilist elu. "Minu tempel on ühest küljest selline, kus on olemas kõik vajalik töö tegemiseks. Pigem tulengi loodusesse ennast koguma ja asju tegema. Ma ju ise kirjutan ja salvestan muusikat, mul on seal stuudio ja peegelsein, mis on nagu tantsustuudio. Teisest aspektist on elu, mida ma elan, hästi lihtne. Kütan iga päev sauna, vean pangedega vett."

Üksikuna ta ennast seal ei tunne. "Saan ju sealt alati minema minna või kedagi külla kutsuda. Tegelikult naudin väga üksi olemist. Ma loen, mediteerin, tegelen loominguga, ehitan ja sisustan oma kodu."

Kõiv ei karda, et teda ära unustatakse. "Kui ma esimest korda seitsmeks kuuks Eestisse metsa läksin, tegelesin oma hirmudega ära. Ma ei vaja heakskiitu väljastpoolt."