Inimesed

GALERII, VIDEO JA BLOGI | HÕISSA, PULMAD! Prints Harry ja Ameerika näitlejatar Meghan Markle tõid rahvani ebatraditsioonilise pulmatseremoonia (103)

Ohtuleht.ee, 19. mai 2018 16:01
Foto: AP/Scanpix
Prints Harry ja Meghan Markle on ametlikult mees ja naine. Nad pandi paari Windsori lossis toimunud tseremoonial. Noorpaar andis teineteisele tõotused ja abielusõrmused 600 külalise ees St George’i kabelis. Õhtuleht tegi suursündmusest otseülekande, blogis võttis kuninglike pulmade teemal sõna pulmaisa Norbert Kaareste.

Meghan Markle kandis Briti disaineri Clare Waight Kelleri kleiti, altari ette viis naise prints Charles. Noorpaari tiitlid on nüüdsest Sussexi hertsog ja hertsoginna.

Külaliste seas olid paljud kuulsused ja staarid, nende seas näiteks Oprah Winfrey, George ja Amal Clooney, David ja Victoria Beckham, Elton John jne.

Markle'il oli kümme pisikest lilleneiut ja paaži, nende seas ka prints Williami ja hertsoginna Catherine'i lapsed prints George ja printsess Charlotte.

Markle'i välimus oli väga loomulik, ta nägu oli praktiliselt meigivaba ning peakaunistusena kandis pruut kuninganna Mary diadeemi, mille laenas talle kuninganna Elizabeth II isiklikult. 

Paari laulatas Canterbury peapiiskop Justin Welby, kes viis märtsis läbi ka Meghani ristimistseremoonia. 

Kui prints Harry vanema venna Williami naitumisele Kate Middletoniga oli kutsutud ligi 3000 inimest, siis Harry ja Markle tegid asja ära palju intiimsemalt, nende pulmatseremooniale oli kutsutud umbes 600 inimest.

Pulmapidustustele Windsori lossi aeda on kutsutud osalema aga ligi 2600 külalist, nende hulgas ka ühiskonda panustanud noored, heategevusorganistatsioonide liikmed ning 100 õnnelikku õpilast kohalikust koolist.

Markle ja prints Harry otsustasid loobuda ka traditsioonilisest kuivatatud puuviljadega pulmakoogist, nemad pakuvad külalistele leedrimarjasiirupiga kooki.

15:59
Keit Paju

Aitäh kõigile blogi jälgijatele ja loodame, et noorpaari armastus on tugev pikkadeks aastakümneteks.

15:57
Keit Paju

Harry ja Meghani pulmadest jääb kõlama see, et armastus võidab alati! 

15:55

Markle peab olema abielus kolm aastat, enne kui briti kodakondsuse saab. Enam ei saa ta jätkata oma näitlejatööd, omada sotsiaalmeediakontosid, tal tuleb leppida, et igat mõtet ta väljendada ei saa. Muidugi saadab teda ka suur tähelepanu. Paljaste säärtega enam ringi joosta ei tohi! Talle meeldib väga ka pikkades pükstes käia, aga eks ole näha, kui palju pükse ta garderoobi jääb.

(AFP/Scanpix)
15:51
Keit Paju

Meghan Markle isa, kes tervislikel põhjustel pulmas osaleda ei saanud, saatis oma tervitused edasi, öeldes: "Mu lapsuke näeb ilus välja ja ta näib väga õnnelik olema. Ma tahaksin seal olla ning soovin neile armastust ja õnne." 

15:48
Keit Paju

Traditsioonilisele pulmareisile noorpaar ei lähe.

15:48
Keit Paju
15:47
Keit Paju

Noorpaar on hetkel Elizabeth II korraldatud vastuvõtul. Õhtul on prints Charles'i vastuvõtt väiksema ringkonnale.

15:45
Keit Paju

Pulmaisa Norbert: "Aga suur huvi pulmade vastu on kindlasti tervitatav. Ka eestlased on aina enam abiellumas, ning praegused kaunid kuupäevad (17.07.17., 18.08.18 jne) on andnud sellise õrna uue hoo abiellumistele. Ja kõige rohkem ikkagi meie inimeste küpsemine - abielu on suurepärane elusündmus, mis hoiab sõpru koos, annab ainulaadsed mälestused ning võimaldab sinu kaaslasele veel kord näidata, kuidas ilma temata olla ei saa."

15:40
Keit Paju

Pulmaisa Kaareste: "Pulmad toovad pruutpaarile kindlasti raha ka tagasi. Külalised leiavad end vast pidevalt arutlemast, palju oleks viisakas ümbriku jätta. Ise olen kohanud mõttekäiku, kus summaks on vanalinna tipprestorani kolmekäiguline õhtusöök kahele."

15:34
Keit Paju

Pulmaisa Kaareste: "35 miljonit naelsterlingut on kena pulmaeelarve. Eestis jäävad tavalised pulmad 7000 ja enama euro juurde."

15:34
Keit Paju
15:33
Keit Paju

Rahva seas oli ka teisi prints Harry järgi himustavaid naisi:

(AFP/Scanpix)

15:32
Keit Paju

Aamerika vaimuliku etteastet pulmatseremoonial hakatakse kindlasti kuluaarides arutama. Aga tal ongi selline jutlusstiil.

15:30
Keit Paju

Prints Harry venna Williami abikaasa Kate Middleton.

15:29
Keit Paju

Pulmaisa Kaareste: "Prints Harry on kindlasti Eesti inimestele üks tuttavamaid ja vahest lemmikumaid Briti kuningakoja liikmeid. Esimesena meenub näiteks tema osalemine Kevadtormil meie kaitseväelastega."

15:27
Keit Paju

Suuri pulmakinke pruutpaar ei soovinud, kõik pulmakingid lähevad heategevusele.

15:26
Keit Paju

Pulmaisa Kaareste: "Eks pulmades ole palju muinasjutulist, just pruudi jaoks. Praegu ju näeme reaalajas, kuidas ühest neiust printsess sai."

15:25
Keit Paju

Niimoodi kulgeb värske kuninglik abielupaar läbi Londoni.

(Reuters/Scanpix)
15:23
Keit Paju

Pulmaisa Kaareste: "No ratsakorteež on väga pidulik. Suursugune tunne on kindlasti neil ratsanikel ja Harryl ka kindlasti."

15:21
Keit Paju

Pulmaisa Kaareste: "Vat lillekimpu valitud lillede olulisusest oskab rääkida küll ainult florist. Eesti pulmas on pruudikimbu roll - kui üldse - ikka vaid järgmise õnneliku pruudikandidaadi leidmine!"

15:21
Keit Paju
(AFP/Scanpix)
15:19
Keit Paju

Rahvapidu!

(Reuters/Scanpix)
15:17
Keit Paju

Rahva ees tehti ka väike musi!

(BBC)
15:15
Keit Paju

Pulmaisa Kaareste:  "Vormis abiellumine on huvitav mõte. Päris omapärane oleks kui tuhanded Eesti ajateenijad hakkaksid tulevikus ka oma pulmades koduväeosa mingil viisil esile tooma! #suurtükiväelaneräägib #haubitspaukuma"

15:13
Keit Paju

Ringsõit, mida pruutpaar teeb, on nelja kilomeetri pikkune. Inimesed, kes tahtsid saada oma silmaga neid näha, on tee ääres ööbinud juba päevi või nädalaid.

15:11
Keit Paju

Pulmaisa Kaareste: "Aga pruutpaar on tõesti loomulik. Mõnus rahvapaar. Kaarikuga laulatuselt edasisõit on taas üks ühine nimetaja nii Briti kui Eesti pulmades."

15:10
Keit Paju

Traditsioonid said ühendunud selles abielus, kunagised anglo-ameeriklikud kombed tegid tagasituleku!

15:09
Keit Paju

Pruutpaar on tõepoolest väga loomulik. Meghan ei kanna isegi praktiliselt üldse meiki!

15:08
Keit Paju

Pruutpaar tervitab külalisi. Taustaks laulab gospelkoor. Kohe istub värske abielupaar lahtisesse tõlda. Kui turvakaalutlused kõrvale jätta, on lahtise tõllaga sõita muidugi meeldiv, sest ilm on Londonis ilmeline.

15:05
Keit Paju
(AP/Scanpix)
15:04
Keit Paju

Nüüd väljub rahvas kabelist ja aeg on ilmarahvale särada!

15:03
Keit Paju

Kõlab Briti hümn.

15:02
Keit Paju

Pruutpaar tuli kabelist tagasi, nüüd saavad särada peiupoisid. Meghan Markle ema on siiani pisarates!

15:02
Keit Paju

Pulmaisa Kaareste: "Väga ilus tsellomäng. Võiks Eestiski lausa levida."

14:59
Keit Paju
14:56
Keit Paju

Pulmaisa Kaareste: "Huvitav, kas siin pulmas saab peale laulatust ka pruutpaariga pilti? #pikimjärjekordever! 

Eesti pulma headuse pruutpaari jaoks määrab pulmaisa järel just fotograaf, seega esmajoones tuleks just fotograafiga kokkuleppele saada."

14:54
Keit Paju

Spekuleeriti, et ehk on tal peas printsess Diana tiaara, aga nii see ei läinud. Pruudi loorile on tikitud kõikide Suurbritannia rahvaste sümbollilled.

14:53
Keit Paju

Meghan Markle kannab täna peas kuninganna Mary tiaarat, mis valmistati 1932. aastal. Kuninganna isiklikult laenas selle pruudile.

14:51
Keit Paju

Nüüd läks pruutpaar väikesesse kabinetti, et ametlikult kirikuraamatusse alla kirjutada.

14:49
Keit Paju

Pulmaisa Kaareste: "Õnn on oskuses hoida enda elu kalleid inimesi kaua ja hästi. Joovastav tunne on kogeda ja näha, kui ülima õnne - abielu, leiavad teineteises kaks inimest."

14:47
Keit Paju

Muideks, Harry valis isiklikult Meghani pulmakimpu lilli.

14:46
Keit Paju
(AP/Scanpix)
14:45
Keit Paju

Nüüd õnnistatakse sisse nende abielu. Palutakse, et nad teineteist toetaksid ja kindlustaksid, oleksid ustavad ja usaldusväärsed.

14:44
Keit Paju

Pulmaisa Kaareste: "Ma saan aru et pühalikkus on tihti sünonüüm kurbusega, aga Eesti pulmas on kohta küll ainult rõõmsale!"

14:43
Keit Paju
14:43
Keit Paju

Pulmaisa Kaareste: "Aga suured õnnesoovid värskele abielupaarile! #impeeriumrõõmustab."

14:42
Keit Paju
(Reuters/Scanpix)
14:40
Keit Paju

"Need, kelle jumal on ühendanud, ärgu keegi lahutagu." Ja ongi Meghan ja Harry abielus!

14:37
Keit Paju

Järgmiseks õnnistatakse sõrmused ja pannakse teineteisele sõrme. Mõlemad saavad sõrmused, ka prints Harry on otsustanud sõrmust kanda, kuigi traditsiooniliselt see peigmehel nõutud pole.

14:35
Keit Paju

Koor on laulnud, nüüd aeg tõotuste käes.

14:32
Keit Paju

Vabandust, tegu on siiski reverend Michael Curryga. Tema jutlus oli pühendatud armastuse jõule.

14:29
Keit Paju

Ta lubas jutluse lõpetada, aga ei suuda ikka piiri panna. Asi on natuke lappes!

14:26
Keit Paju

Nii intensiivselt, nagu too afro-ameerika päritolu preester praegu, pole keegi selles kabelis jutlust andnud.

14:24
Keit Paju

Pulmaisa Kaareste: "Pulmas laulmine on tuus. Eestis väga ei kohta. Samas kui kord keegi tubli pillimängija õhtul viisi üles võtab, siis läheb pidu väga lahedaks."

14:23
Keit Paju
(Reuters/Scanpix)
14:22
Keit Paju
(Reuters/Scanpix)

14:18
Keit Paju

Leia keegi, kes vaatab sind sellise pilguga:

14:17
Keit Paju
14:16
Keit Paju

Oota, kui palju see pulm maksma läks?!

14:13
Keit Paju

Harry ja Meghan on oma "jah" sõnad öelnud. Nüüd lühike palve.

14:12
Keit Paju

Pulmaisa Kaareste: "No seda juttu, mis kirikuõpetaja räägib, teeb Eestis tseremooniameister. Kirikuõpetajaid Jumalast rääkimas enamuses pulmades ei kuule."

14:09
Keit Paju

Pulmaisa Kaareste: "Kleit on tõesti kena. Eesti pruudid oma nägu pulmas aga loori taha ei pane, mis on ju mõistlik, kui meigiga nii kauniks on tehtud.

14:07
Keit Paju

JA KLEIDI AUTOR SELGUS: Meghan Markle'i pulmakleidi tegi Clare Waight Keller, kes on Briti disainer ja on Givenchy moemaja kunstiline juht.

 
14:05
Keit Paju
undefined (Reuters/Scanpix)

14:04
Keit Paju

Meghan Markle ema ei suuda pisaraid tagasi hoida. 

14:03
Keit Paju

Prints Harry tundub oma emotsioone taga hoidvat. Korraks tuli ta näole naeratus, aga siis ta tõmbas kohe tõsiseks tagasi.

14:02
Keit Paju

Ning pruut astus kirikusse! Hakkab pihta!

14:01
Keit Paju

Printsess veidi takerdus autost väljudes, aga tema rool ja kleit on tõesti väga pikad.

14:00
Keit Paju

Erinevad naisteajakirjad kirjutasid, et Markle võiks olla muud värvi pulmakleidis, kui valges, sest ta on ometigi juba ühe korra varem abielus olnud. Aga ta siiski on valges.

13:59
Keit Paju

Kui Markle oma sõbrannade seast pruutneitseid ei valinud, saavad tähtsa ülesande siiski nende lapsed - nad kõik on lilleneiud- ja peiud.

13:58
Keit Paju

Pulmaisa Kaareste: "Ma mäletan kui Harry vennal veel juuksed olid. #ajadmööduvad"

13:56
Keit Paju

Muideks, kuinganna on prints Philipiga abielus olnud juba 70 aastat.

13:55
Keit Paju

Kuninganna Elizabeth II saabus! Ja ta seljas on väga särtsakas, laimirohelist värvi kostüüm.

13:54
Keit Paju

Pulmaisa Kaareste: "Erinevalt kuninglikust pulmast on Eesti pulma populaarseim aeg ikka augustikuu nädalavahetused. Aga vat autoarmastus ühendab meid - ka eestlased naudivad uunikume pulmaautona!"

13:51
Keit Paju
Prints Harry (Reuters/Scanpix)
13:50
Keit Paju

Harry on pulmadeks säilitanud oma igapäevase välimuse: ta ei ole ära silinud oma sassis lokke ja maha ajanud oma habet.

13:48
Keit Paju

Prints Harry tundub närviline olema...õnneks vanem vend ja isamees William rahustab teda. 

13:47
Keit Paju
13:47
Keit Paju
13:46

Pruut on lossi saabumas! Rahvas juubeldab!

13:46
Keit Paju

Pulmaisa Kaareste: " Kas kirikus tohib mütsiga olla vä? #niipaljukübaraid. Koorimuusikud Eesti pulmas oleks küll ootamatu. Küll aga on palju kasutatud rahvatantsijaid pulmades, kes siis peopõranda soojaks teevad. Aga ma ei saa aru, mis Rooney, Beckham jt on kõik pruutpaari sõbrad või? Kontvõõraid Eesti pulmapidudel enam ei kohta!

13:44
Keit Paju

Ameeriklanna Meghan Markle on juba jõudnud tööd teha prints Harry halbade kommetega. Näiteks Harry komme toas suitsetada on nüüd välja juurutatud.

13:41
Keit Paju

Pulm toimub siis sellises uhkes lossis.

Windsori loss (GRR/SIPA)
13:38
Keit Paju

Pruudikimbus peavad olema ürdid ja valge roos, lisaks on seal Markle lemmiklilled pojengid.

13:38
Keit Paju

Pulmaisa Kaareste: "Näen, et pulmas on auväärsed külalised kuidagi eraldi, "auväärsemalt" istuma pandud. Eesti pulmas kusjuures külalistel väga vahet ei tehta. Pulmas ringi vaadates ei saa küll aru esimese hooga, et kes nüüd pruudivanemad või isamees on."

13:37
Keit Paju

Prints Harry kutsus, muideks, pulma ka oma endised tüdruksõbrad.

13:35
Keit Paju

Peigmees saabus koos oma isamehe, venna Williamiga. Neid tervitavad nii heategevlike organisatsioonide liikmed ja 200 sõjaväelast. 200 heategijat, kes pulma kutsutud, valis pruutpaar isiklikult välja.

13:34
Keit Paju

Ka rahvale lähemale tulek on kuningliku perekonna tänase pidupäeva korraldamise eesmärgiks.

13:33
Keit Paju

Pruut kannab tiaarat! Kahjuks ei ole see küll prints Harry ema Diana tiaara.

13:32
Keit Paju

Pulmaisa Kaareste: Suurim vaenlane pulmakülalisele on pikk maa või halb tee - kontsadega naised saavad pulma alguses kohe suure väljakutse!

13:31
Keit Paju

Pulm peaks hakkama umbes poole tunni pärast, tseremoonia ise kestab tund aega.

13:31
Keit Paju

Pulmaisa Kaareste: "Pulmas kõlab klassikaline muusika, meil seda ei kohta. Levinuim laulatusmuusika ikka akustiline kitarr! Aga päris pikk maa külalistel käia, ma vaatan..."

13:29
Keit Paju

Pulmakülaliste seas võib kohata ka lembelaulik James Blunti. Muideks, Blunt ei saa kauaks pulmapidu nautima jääda, tal on täna Tallinnas konstert! Loodame, et jõuab ikka õigeks ajaks.

James Blunt kaasaga  (AFP)
13:25
Keit Paju

Ma küll ise Briti monarhia fänn ja jälgija ei ole, siis on siiski väga huvitav seda pulma vaadata. Kõik on nii kuninglik, korrektne ja maksimalistlik. Veider mõelda, et kuskil on mingi osa rahvast, kes elavad meist kõigist täiesti erinevas maailmas.

13:23
Keit Paju

Tuletan meelde, et meiega liitub täna ka kohalik pulmaisa Norbert Kaareste, kes omi kommentaare pulma kohta edastab.

13:23
Keit Paju

Pulmaisa Norbert Kaareste: "Ma kujutan ette, et enamus eestlasi nii etiketirikkast pulmast und ei näe. Samas nii britte kui eestlasi ühendab üks - pulm on aina enam just lähedaste ja sõprade jaoks."

13:22
Keit Paju

Pruut kannab tseremoonial traditsiooniliselt midagi uut, midagi vana, midagi laenatut ja midagi sinist. Siis läheb abielu õnnelikult.

13:21
Keit Paju

Viimase öö on veetnud pruutpaar eraldi, neid lahutas lausa 15 miili!

13:21
Keit Paju

Pruudi hea sõbranna on tennisist Serena Williams. Naine on pähe tänaseks pannud eriti uhke juuksekaunistuse! 

Serena Williams (AFP/Scanpix)
13:16
Keit Paju

Viimasena saabub külalistest muidugi kuninganna.

13:16
Keit Paju

Varasemalt on kuninglikes pulmades juhtunud mitmeid äpardusi. Loodame, et täna midagi valesti ei lähe! 

13:15
Keit Paju
13:13
Keit Paju

Miks üldse peetakse kuninglikku pulma väga tähtsaks? Kuigi monarhia on iganenud, siis tegelikult on see selline rahva heaolu ja õnnetunne, mis pikki nädalaid Britte kannab. Suurbritannia monarhia on maailmas üks vanimaid ja pidulikud üritused on ka riigi kandjad, mis kannab samasugust identiteeti nagu meil laulupidu.

13:11
Keit Paju

Kuigi pulmatseremooniat kutsuti vaatama 600 inimest, on Windsori lossiaeda kogunenud veel tuhandeid inimesi, et veidi intiimsemas keskkonnas pulma jälgida. Külaliste seas on palju rahvast näiteks heategevusorganisatsioonide seast.

13:09
Keit Paju

Tuletan meelde, et meie otseblogiga liitub täna ka pulmaisa Norbert Kaareste! Vaatame, kuidas Eesti ja kuningliku perekonna pulmakombed erinevad.

13:08
Keit Paju

Ka laulatuststeremoonia on uuenduslik: Meghan Markle on olnud varem abielus, mis ei ole lubatud, aga ta ei ole olnud kristlikus abielus. 

13:05
Keit Paju

Pulmas on tõesti palju kuulsuseid, Hollywoodi tähti ja maailmakuulsaid sportlaseid.

13:04
Keit Paju

Väga palju pulmakülalised ei ole mitte õukondadest pärit, vaid Meghan Markle'i tuttavad ja sõbrad.

13:03
Keit Paju

Prints Harry on ka kirikus, kus ta abielluma hakkab, ristitud.

12:46
Keit Paju

David Beckham näeb ikka ülikuum välja! Keegi oleks pidanud talle ütlema, et prints Harryst kompum mehe pulmapäeval ei tohiks ikka olla...

David Beckham (AFP/Scanpix)
12:45
Keit Paju

Pulmakülalised on enamuses kohale jõudnud! Siin on näiteks maailmakuulus näitleja George Clooney oma juristist naise Amal Clooney'ga.

Amal ja George Clooney (PA Wire/ PA Images)
12:00
Keit Paju

Mida tehakse pulma toodavate tuhandete lilledega? Milline tuleb pruutpaari pulmatort? Kes on isamees? 10 huvitavat fakti tänasest pulmast:

11:42
Keit Paju

Oma õnnitlused saatis noorpaarile ka peaminister Theresa May, keda pulma kutsutute nimekirjas ei olegi, kuna pulma ei kutsutud mitte ühtegi poliitikut.

11:35
Keit Paju

Millista abielutraditsiooni järgib noorem prints Harry, mida vanem prints William ei järgi? Loe ja saa teada:

11:19
Keit Paju

Selgusid ka tiitlid, mis Prints Harry ja preili Meghan Markle pärast abiellumist saavad. Prints Harry tiitliks saab “Tema kuninglik kõrgeausus Sussexi hertsog” ning Markle tiitliks “Tema kuninglik kõrgeausus Sussexi hertsoginna”.

11:08

Kuna Meghan Markle isal oli äsja südameoperatsioon, ei saa ta kahjuks pulmas osaleda. Eile selgus, kes viib Meghan Markle altari ette. Loe täpsemalt SIIT.

11:06

Mis põhjusel teie pulma vaadata kavatsete? Õhtulehe pulmatoimkond pani kokku 10 põhjust, miks peaks kuninglik pulm meid huvitama. Loe edasi SIIT.

11:03