Saund

Eesti kinodesse jõuab rokkbändi Muse kontsertfilm 

Ohtuleht.ee, 16. mai 2018 14:08
MuseFoto: Promomaterjal
Mitu plaatinaplaati ja hulgaliselt auhindu pälvinud ning parimaks live-bändiks nimetatud Muse tuleb juuli keskel Forum Cinemas kinode ekraanidele oma ambitsioonika ja eriefektidest pungil maailmaturnee kontsertfilmiga „Muse: Drones World Tour“.

Forum Cinemas kinodesse Tallinnas, Tartus ja Viljandis on nüüd müügile tulnud ennenägematute lavasõude poolest tuntud Briti rokkbändi Muse kontsertfilmi piletid.

Rokk-kollektiiv oli 2015. ja 2016. aastal ambitsioonikal turneel „Drones“, mille raames anti maailma eri paikades, kaasa arvatud Riias, enam kui 130 kontserti. Turneel esines bänd kontserdiala keskel asuval ringikujulisel laval nii, et selle kujundus ja asetus võimaldasid fännidele pakkuda 360-kraadise meeliköitva audiovisuaalse kontsertelamuse.

Mitme sõu käigus filmitud ja salvestatud kontsertfilm pakub ka siinsetele fännidele eriefekte, mida ei ole iial nähtud. Lisaks kuuleb sissejuhatavas osas bändiliikmete endi mõtteid ja kommentaare. Muse on ansambel oma parimates aastates ning filmiga luuakse unustamatu elamus, mille efektid ja mõju tuleb välja just suurel ekraanil ja kvaliteetse heli abil.

„Muse: Drones World Tour“ visuaalses kontseptsioonis on kesksel kohal lava ja publiku kohal lendavad droonid ning hiiglaslikud projitseeritud kuvandid, mis on interaktsioonis laval olevate bändiliikmetega. LED-tulede ja laseritega vaatemäng on Muse’i tunnustatud repertuaarile ideaalseks täienduseks. Tuntuimate turneel kõlanud lugude seas on loomulikult „Psycho“, „Madness“, „Uprising“, „Plug in Baby“, „Supermassive Black Hole“ ja „Knights of Cydonia“.  

Ajalehes New York Times on Muse’i kontserti kirjeldatud lõputu eelmänguna, millele järgneb üks tipphetk teise järel – just seda püüab Muse’i kontsert pakkuda kõikvõimalike vahendite abil.

Erakordne kontsertfilm "Muse: Drones World Tour" toimub eksklusiivselt vaid ühel õhtul, 12. juulil, kinodes Coca-Cola Plaza, Ekraan ja Centrum. Coca-Cola Plazas saab kontserti nautida Scape saalis või A. Le Coq Sviidis. Nii Tallinna Scape saalis kui ka Viljandi Centrumis kanduvad helid üle eriti kvaliteetse Dolby Atmos abil.