Näitlejannad protestisid Cannes'i festivalil diskrimineerimise vastuFoto: Erlend Staub
Ohtuleht.ee 13. mai 2018 12:30
Kümned näitlejannad pidasid Cannes'i festivalil meeleavaldust soopõhise diskrimineerimise vastu filmitööstuses.

Punavaibademonstratsioonist võtsid BBC Newsi teatel teiste seas osa kõik Cannes'i tänavuse žürii naisliikmed eesotsas žürii esinaise Cate Blanchetti, "Videviku" tähe Kristen Stewartiga ja USA režissööri Ava DuVernayga. Meeleavaldusel osalesid ka Prantsuse filmi suurkuju Agnes Varda ja Hollywoodi diiva Salma Hayek.

Mainekas festival on langenud kriitika alla, kuna naisrežissööride loomingut on seal vähe näha. Meelavaldusel osales 82 naist ning see arv on sümboolne.

"Meid on 82 naist ja me esindame nende naisrežissööride arvu, kes on alates esimesest Cannes'i festivalist 1946. aastal sellest trepist üles roninud," ütles Blanchett BBC Newsi teatel. "Samal ajajärgul on sellestsamast trepist üles roninud 1688 meesrežissööri."

Blanchett lisas, et Cannes'i peaauhinna Kuldse Palmioksa on aastate jooksul pälvinud 71 meeslavastajat, kuid üksnes kaks naist.

Vaata protesteerijate pilte galeriist!

Samal teemal

Kommentaarid  (18)

naine 15. mai 2018 10:08
Ma ka naine, aga tundub, et nendest naistest enamus siin piltidel hoolisid pigem sellest, et saaks oma paljastava ja kutsuva riietuse ja meigiga meeste ees eputada ja tähelepanu otsida ja ennast üleslööduna võimalikult palju näidata ja poseerida, mitte õilsal eesmärgil. Kui nendele naistele öelda, et: "Tahate meestega võrdsust - ärge meikige ennast ega toppige paljastavaid riideid selga, pange lihtsad riided nagu meestel ja ei mingit meiki ja vot siis tulge võrdsusest rääkima", siis ei tuleks valdav enamus neist sinna pildile kohe mitte :D
Lugeja. 14. mai 2018 08:45
Võtku see Iisraeli jurakas ka enda kampa.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS