Üritused

Eurovisioni proovis selga vigastanud Tšehhi laulja ignoreeris arstide soovitust ja tegi eurolaval siiski saltot! (1)

Katharina Toomemets, Lissabon, 12. mai 2018 23:44
Mikolas JosefFoto: Thomas Hanses (EBU)
Tšehhi esindaja Mikolas Josef tegi kõige esimeses Eurovisioni lavaproovis oma seljale liiga. Mikolase esituses on ka saltod ja erinevad akrobaatilised elemendid ning mees hüppas oma selja ära. Arst keelas tal edaspidi laval saltode tegemise, kuid Eurovisioni finaalis Mikolas seda soovitust ei kuulanud.

Mikolas JosefFoto: Thomas Hanses (EBU)

Samal teemal

Mees viidi möödunud neljapäeval tehtud proovist haiglasse. Mikolas avaldas Instagramis pildi haiglavoodist. "Kinnitan, et sain proovis viga ja mu olukord läks pärast mõnda tundi hullemaks. Ma ei saa praegu isegi kõndida. Sain just haiglast välja ja lähen nüüd järgmisesse. Aitäh kõigile sõnumite ja palvete eest, teeme kõik, et saaksin peagi jälle jalgele. Esinen igal juhul," kirjutas ta.

Arstid ütlesid Mikolasele, et ta ei teeks midagi rumalat ning lubasid ta sel nädalala haiglast koju. Mikolas saab küll Eurovisionil võistelda, kuid pidi oma lavaesituse pisut ümber mängima. "Arstid ütlesid, et tagurpidisaltode tegemine on sada protsenti keelatud," sõnas delegatsioonijuht Jan Bors, kuid jättis vastamata küsimusele, kas võib juhtuda, et Mikolas arstide soovitust ignoreerib. 

Mikolas ise tunnistas, et selja vigastamine oli tema jaoks suur šokk ning teises lavaproovis pidi ta end ikka kõvasti tagasi hoidma. "Pidin olema kindel, et ma ei vigasta end uuesti. Ma ei tea, mida teeksin, kui saaksin uuesti viga ja ei saaks esineda," ütles ta. 

Poolfinaalis võttis Mikolas rahulikult, kuid finaalis pani siiski kõik mängu. Loodame, et asi nüüd hullemini ei lõppe. Pressiruumis sai ta aga oma saltode peale väga suure aplausi.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee