Inimesed

Mart Sander: Eurovision on globaalne propaganda! (53)

Toimetas Mart Sander, Euroskeptik, 12. mai 2018 00:01
Mart SanderFoto: Jörgen Norkroos

Eurovision, mis kunagi alustas süütu lauluvõistlusena, on nüüdseks hoopis teistel alustel tegutsev, hoopis teiste gabariitide ja missiooniga üritus, mille iga ligi 200 miljonile vaatajale suunatud sekund teenib poliitilisi eesmärke. See on tohutu propagandaprojekt, kus tantsu-laulu varjus vasardatakse vaataja pähe kindlaid sõnumeid.

Maailmas on kolm globaalset sündmust, mis ühendavad tohutu hulga riike ja rahvaid: olümpiamängud, Eurovision ja Oscarite jagamine. Viimane vast vähem kui kaks esimest – tegu on liiga elitaarse ja Ameerika-keskse atraktsiooniga, et see väga suuri masse suudaks puudutada.

Olümpiamängude puhul ei pruugi kahelda: siin võidab sport. Atleetidelt ei oodata lavasõud ega poliitilist platvormi, nad ei pea levitama sallivuse ja erinevuse sõnumit. Sport on tulemus, mõõdetav-kaalutav ja kuldmedal ei jäta ruumi mingiks telgitaguseks esoteerikaks.

Eurovisioniga on täpselt vastupidi. Muusikas, nagu üldse kunstis, ei saa olla üksüheseid standardeid ega etalone. Mitte kuidagi ei saa teaduslikult tõestada, miks üks kunstnik või kunstiteos, muusik või laul kõnetab, teine aga mitte. 

„Võistluse“ tulemused otsustatakse ära meist palju kõrgemal ning neil ei ole helistajate hääletuste ja kahjuks ka muusikaga mingit pistmist. Tegu on tohutu ülemaailmse promoüritusega, kus midagi ei jää juhuse hooleks ning mis kujutab endast globaalset propagandat, riikide premeerimist või distsiplineerimist vastavalt nende „käitumisele“ EU koodeksite raames.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

13.05.2018
Tipust mutta: eelmise aasta võitja Portugal jäi sel aastal viimaseks
13.05.2018
BLOGI JA GALERII | Iisrael võttis Eurovisioni võidu, Eestile finaalis 8. koht!
12.05.2018
HIIGELGALERII | Vaata, millised etteasted rulluvad lahti tänaõhtuses Eurovisioni finaalis
12.05.2018
Kes võidab? Eurovisioni finaali eel ennustatakse kuldmedalit Küprosele, Eestile pakutakse kümnendat kohta

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee