Inimesed

URMAS VIILMA: vanameistrit iseloomustasid eluõhtuni tarkus ja soe süda 

ÕL, 8. mai 2018 00:01
Urmas ViilmaFoto: Teet Malsroos
„Roman Toi 100. sünnipäevaks kirjutasin talle tervituskirjas: „Kirikukalendri kirjakoht on Taaveti 32 laulust: „Ma teen su targaks ja õpetan sulle teed, mida sul tuleb käia, ma annan sulle nõu oma silmaga sind juhtides.“ Need sõnad kõlavad Sinu 100. sünnipäeval justkui prohveteeringu täitumisena, sest kõike seda, millest Taavet laulab, on Taevaisa Sulle Sinu sajandipikkusel eluteel kinkinud,“ meenutab EELK peapiiskop Urmas Viilma Facebookis avaldatud järelehüüdes.

„Täna, Roman Toi enam kui sajandi väldanud eluteele tagasi vaadates võin tõdeda, et vanameistrit iseloomustasid kuni eluõhtuni tarkus, terane silm ja kõrv, arukas keel ning suur ja soe süda. Veendusin selles, kui külastasin teda aasta eest aprilli alguses Kanadas.

Tema suur ja sügav armastus esiisade Jumala ja esivanemate maa vastu tõusis esile nii Roman Toi loomingus, sõnades kui ka tegudes. Maarjamaa pojana ja Kristuse kiriku ustava teenrina kuulutas ta head sõnumit nii kirjas kui ka noodikirjas, teenides Eesti kirikut, Eesti rahvast, Eesti Vabariiki ja Issandat Kristust. Eesti Evangeelne Luterlik Kirik mälestab EELK Teeneteristi II järgu ja EELK elutöö preemia laureaati, maestro Roman Toid ning avaldab kaastunnet poeg Antsule perega ja kogu Eesti kiriku- ja laulurahvale!“

Samal teemal

30.09.2018
GALERII | Dirigent Roman Toi hing sai lõpuks rahu: ta maeti kodumaa mulda
08.05.2018
101 AASTAT MUUSIKA TAKTIS: „Kuni elu lõpuni oli Roman Toi tõeline Eesti mees selle kõige paremas tähenduses.“
07.05.2018
Lydia Rahula Roman Toist: "Ta oli suureks eeskujuks meile kõigile"
07.05.2018
Veronika Portsmuth Roman Toist: "See on suur kaotus. Üks ajastu on justkui jälle läbi saanud."

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee