Mari Abel sarjas „Pank“.
Kais Allkivi 7. mai 2018 10:45
EV100 puhuks valmiv teledraama „Pank“ sai pärjatud juba enne, kui see siinsete vaatajate ette jõuab. Seriaal võitis 2.–5. maini Tšehhis Brnos peetud tele- ja veebiseriaalide festivalil Serial Killer žürii eripreemia.

Esimest korda korraldatud Serial Killer on ainus Kesk- ja Ida-Euroopa seriaalide festival, mis ürituse kodulehe väitel pürib siinse piirkonna Sundance'iks. Nelja festivalipäeva jooksul näidati nii Euroopas kui ka mujal maailmas toodetud sarju, ent võistlusprogrammi valiti osalema seriaalid Poolast, Horvaatias, Rumeeniast, Eestist, Venemaalt ja Tšehhist. 

Veebi- ja telesarju hindas žürii eraldi, auhinnad jagati välja laupäeva õhtul. Serial Killeri Facebooki leht teatab, et veebisarjadest tuli võitjaks Tšehhi lühiseriaal „Lajna“ ning telesarjadest Horvaatia „Čuvar dvorca“ („Lossivalvur“), kuid Eesti „Panka“ pidasid seriaalide hindajad erilise äramärkimise vääriliseks.

„Panga“ peaosatäitja Sergo Vares. (estonianbank.com)

1,5 miljoni eurose eelarvega „Pank“ on Eesti kõigi aegade kalleim telesari. Kümnest umbes tunniajasest osast koosneva seriaali võtted lõppesid 30. aprillil.  ETV ekraanile jõuab sari oktoobris.

„Panga“ keskmes on ühe riigi, kahe panga ja terve rea inimeste võidud ning kaotused. Vaatajate ees rullub lahti draama 1990ndate Eestist: spetsiifilisest ajajärgust, mis jättis kõigisse jälje.

Andres Dvinjaninov sarjas „Pank“. (estonianbank.com)

Peaosas on Sergo Vares, näitlejatest teevad sarjas kaasa veel Evelin Võigemast, Priit Võigemast, Gert Raudsep, Markus Luik, Andres Dvinjaninov, Liis Lindmaa, Tiina Tauraite, Hendrik Toompere juunior, Reimo Sagor, Tambet Tuisk, Erki Laur, Tanel Ingi, Taavi Eelmaa, Enn Lillemets, Inga Salurand, Mirtel Pohla, Kristo Viiding, Volli Käro, Mari Abel, Margus Prangel, Terje Pennie jt. 

Sarja lavastavad Marianne Kõrver, Jan Erik Nõgisto, Rainer Sarnet ja Juhan Ulfsak, stsenaariumi on kirjutanud Eero Epner ja Tarmo Jüristo.

Gert Raudsep sarjas „Pank“. (estonianbank.com)