Inimesed

VIDEO | Yoko Alender: kui kuulen isa laulu, tean, et teen sel hetkel õiget asja (26)

Ohtuleht.ee, 6. mai 2018 12:57
Yoko AlenderFoto: Tiina Kõrtsini
"Ma arvan, et ma olin suhteliselt normaalne laps. Eks ma olin olude sunnil väike täiskasvanu ja pidin isale vahel viinakokteili peale mahla ostma minema," räägib Yoko Alender saates "Hommik Anuga" oma lapsepõlvest.

Yoko arvab, et tema isa Urmas Alenderi lugu "Küll ma ootasin sind" on pühendatud talle. "Mul on selline teadmine küll, aga ma ei tea, kas see tõele vastab ja kust ma selle võtnud olen. Aga vahet ei ole, mulle on meeldinud mõelda, et on üks lugu küll."

Samal teemal

Alender räägib, et alati kui kuuleb isa laulu, teab ta, et teeb sel hetkel õiget asja. "Mul on väike mäng, kui mul on olulised asjad elus, näiteks lähen reisile ja taksos tuleb isa lugu või kohtun uute inimestega ja taustaks mängib tema lugu, siis mõtlen, et see on tore, positiivne märk."

Yoko rääkis saates ka ajast, kui otsustas väikese lapse kõrvalt kaheks kuuks Indiasse minna. "Herta on mu teine laps ja temaga oli klassikaline lapsega kodus olev aeg, leiva küpsetamisest ise püreede tegemiseni. Aga kui ta sai 9-kuuseks, oli mul sellest nämmutamisest küllalt saanud. Siis tuli huvitav võimalus, kui Budismi Instituut oli korraldamas reisi Indiasse koos kunagise professor Linnart Mälliga ja mind kutsuti sinna giidiks."

Poliitik sõnab, et emad ei tohi enda soove laste kõrval ära unustada. "Ma arvan, et peab ikkagi enda tassi täis hoidma. Kui sa ise läbi põled, on see lastele veel raskem kui vahel trennis käia või omale uus hobi leida. Igaüks ise teab, mis teda toidab ja mida ta vajab. Oluline on, et nii naised kui mehed sellistest asjadest avatult räägiksid, sest muidu me ei saagi terveid peresid."

"Elu ei olegi ideaalne. Tuleb puhata, taastuda. Vahepeal tundus, et on ideaalikultus ja kogu aeg peab laste juures olema. Hea on, kui suudad olla enamus ajast enda juures, mitte olla kogu aeg autopiloodi peal," räägib Alender.

Samal teemal

17.09.2019
Yoko Alender põles läbi: leppisin, et ka mina jään vahel haigeks, väsin ära ja vajan abi
07.08.2018
Yoko Alender: hoiame Priiduga teadlikult oma suhet
13.07.2018
FOTO | Yoko Alenderi julge stiilimuutus: õnneks ei saanud kohe juuksuriaega, oli võimalus veel julgust koguda
18.04.2018
YOKO ALENDER: samasoolise abielupaari saatus on näide sellest, et riigikogul on töö tegemata