Inimesed

PILDID | Jüri Arraku "Monstrumi lagunemine" kingiti Saksa valitsusele (10)

Anu Saagim, 5. mai 2018 21:26
Saksamaa ettevõtja doktor Herbert B. Schmidt kinkis Jüri Arraku 1995. aastal valminud maali "Monstrumi lagunemine" Saksa valitsuseleFoto: Viktor Burkivski
2. mail toimus Tallinnas Saksamaa residentsis pidulik üritus, kus Saksamaa ettevõtja doktor Herbert B. Schmidt kinkis Jüri Arraku 1995. aastal valminud maali "Monstrumi lagunemine", mis sümboliseerib NSV Liidu lagunemist Saksamaa suursaadiku Christoph Eichhorni vahendusel Saksa valitsusele.

Schmidt, kes aitas Eesti taasiseseisvumise esimestel aastatel arendada Eesti majandust, ostis Arraku maali paarkümmend aastat tagasi ja nüüd tegi sellega sümboolse kingi Eesti Vabariigi 100. aastapäeva puhul.

Pidulikul üritusel olid kohal ka Eesti ekspresident Arnold Rüütel, endine minister Toomas Sildmäe, kunstnik Jüri Arrak ise ja teised tuntud ühiskonna- ja kultuuritegelased. Kunstihuvilised hindasid Arraku maali väärtuseks umbes 20 000 eurot.

Vaata pilte!

Samal teemal

07.03.2019
VIDEO | Jüri Arrak märtsipommitamisest: ema kukkus ja ma panin karjuma, et ta on surnud
08.05.2018
BAARI-MADISE BLOGI | Ma poleks õige gei-flamingo, kui ei kiruks või plaksutaks kaasa Eurovisionile
07.05.2018
BAARI-MADISE BLOGI | Mis juhtub siis, kui šampanja asendub sõnnikuhaisuga ja ainuke glamuurne üritus on toidupoe avamine?
06.05.2018
VIDEO | Kas teate mis juhtub, kui võtta küpsist ja Väikse Tomi vanillijäätist ning hüüda kõva häälega kolm korda järjest: „Kummikutega kummitus kummitas kummutis“?