Inimesed

Virve Liivanõmm oli kange naine, kes võitles lõpuni oma tõekspidamiste eest

Laulva revolutsiooni aegne rindereporter Virve Liivanõmm suri üksinduses ja märkamatult (93)

Rainer Kerge, 5. mai 2018, 00:01
Virve Liivanõmm oli ainuke naine ETVs, kes suutis end kehtestada päevapoliitilisi küsimusi arutavate meeskolleegide seas. Pildil koos Tunne Kelamiga.Foto: Tiit Veermäe/ Filmiarhiiv
„Virve Liivanõmm Vilniusest“ – mäletate küll seda fraasi, mis juhatas sisse taaskordse äreva reportaaži Leedust. „Aktuaalse kaamera“ toimetaja ja arutlussaate „Vaatevinkel“ üks juhte Virve Liivanõmm oli omaaegse ETV esimene rindereporter.

Kui Eesti NSV aegses Eesti Televisioonis olid naiste teemadeks valdavalt Kinder ja Küche, (Kirche ei tulnud ideoloogiliselt kõne alla), siis 1970ndate alguses ETVs tööd alustanud Virve Liivanõmm suutis end kehtestada päevapoliitilisi küsimusi arutavate meeskolleegide seas. Veelgi enam, Mati Talvik on 2015. aastal Elukirjas kirjutanud: „Kui 1988. aasta detsembris Armeenia põhjaosas katastroofiline maavärin toimus, saadeti sinna taastamistöödele ka ports Eesti ehitajaid. Virve sõitis esimese satsiga kohe kaasa, et näidata televaatajatele purustuste ulatust ja abistajate rasket tööd. Ta kohe kippus sellistesse kohtadesse, kus midagi särises ja juhtus. Sisuliselt oli Virve meie esimene väliskorrespondent, lausa midagi rindereporteri sarnast, sest Balti riikide taasiseseisvumise aegu hakkas ta väga tihedalt Läti ja Leedu vahet sõitma, kus oli alati kõikide tähtsamate sündmuste keskel.“

Kõigi Õhtulehe paberlehes ilmunud artiklite täismahus lugemiseks vajuta:

Samal teemal

5. mai 2018, 13:50
Virve Liivanõmm: „Katsu teha nii, et sa poleks vanana üksi."

93 KOMMENTAARI

t
to: Luule / 12:49, 5. mai 2018 9. mai 2018, 10:22
Arvan, et mõeldakse hoopis sellist mitme näoga meest nagu Kaalepi Ain. Tema on ikka seda laulu laulnud, mida kehtiv riigikord just parajasti ette on näinud. Praegu muidugi on kõva "patrioot", aga nõuka ajal oli kah patrioot, kes isegi Oskar Lutsu loomingut pidas "väikekodanlikuks".
t
to: Aga Laar, Kelam, Velliste, Kama ja veel mitmed teised Eesti riigi loojad on ka täna au sees. 8. mai 2018, 14:56
Nimetatud isikud ei olnud riigi loojad vaid koos teiste "v6itjatega" saagijagajad ja krahmajad. Kes neid austab ja mille eest? Ega sa ometi eesti rahvast ei mõtle, kelle enamik vaesusse tõugati? Peaksid neid isikuid veel austama?!?
Loe kõiki (93)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee