Alexander RybakFoto: Andres Putting (EBU)
Katharina Toomemets, Lissabon 4. mai 2018 16:15
Üks tänavusi Eurovisioni võistlejaid, norrakas Alexander Rybak, on korra lauluvõistluse juba võitnud. Aastal 2009 võttis Rybak võidu looga „Fairytale“, sel aastal on ta tagasi palaga „That’s How You Write a Song“.

Rybak andis täna pärast lavaproovi pressikonverentsi, kus ütles, et on seekord paremini võistluseks valmistunud, kui üheksa aastat tagasi. „Ma ütlen nii, aga ei tea tegelikult, kas see on tõsi. Kui sul on koolis kontrolltöö, siis esimesel korral pole sa ette valmistunud, kuid teisel korral juba tead, mis tuleb. Ma olen Eurovisioni fänn, olen alati olnud,“ sõnas ta.

Alexander on intervjuudes tunnistanud, et on aastate jooksul õppinud ütlema „ei“. Alguses ta seda ei julgenud. „Siis arvavad inimesed, et sa oled halb inimene. Kuidas iganes sa „ei“ ütled, see on alati negatiivne,“ ütles mees ja lisas, et tegelikult on tähtis osata mõnedele asjadele ka ära öelda. „Ütlen nüüd vähestele asjadele „jah“ ja need saavad palju paremad, sest energia on parem.“

Muide, Alexander on proovinud kätt ka kirjanikuna, kui ta andis paar aastat tagasi välja lasteraamatu „Troll ja võluviiul“. Raamat räägib üksikust trollist, keda teised trollid kiusavad, sest tal ei ole saba. Ühel päeval leiab ta aga võluviiuli, mida mängides saab ta teiste trollide üle võimu. Kuigi tegu on muinasjutuga, räägib see siiski pisut ka Rybakist endast. „Ma polnud koolis eriti populaarne, mind kiusati natuke. Ükskord ostis isa mulle sinise särgi – sinine on mu lemmikvärv, sest meenutab ookeani ja taevast -, millel oli kiri cool as ice (jahe/vinge, nagu jää – toim.) ja väga palju sädelust. Ma olin nii õnnelik, minu arvates oli see särk väga lahe. Läksin ülimalt enesekindlalt sellega kooli, tundsin end nagu kooli kuningas ja tundus, et isegi mõned tüdrukud vaatasid mind. Mõnedele lastele see särk ei meeldinud aga üldse.“ Rybak meenutas, et koduteel võtsid teised lapsed tema ümber ringi ja hakkasid teda tõukama. „Siis viskasid nad mu särgi porilompi ja astusid sellele peale. Küsisin, et miks te mind nii väga vihkate ja üks laps ütles, et nad ei vihka mind, vaid neile lihtsalt ei meeldi mu särk.“ See inspireeris Alexandrit raamatut kirjutada ning mehe sõnul tahab ta ka oma muusikaga inimesi julgustada.  

Vaata videost, mida Rybak ajakirjanikele veel rääkis.