Jäätisepidu SfäärisFoto: Tatjana Iljina
Anu Saagim 4. mai 2018 11:10
Eesti suurim jäätisetootja Premia Tallinna Külmhoone tõi tänavu kevadeks poelettidele viisteist uut jäätist, millede hulgas on nii mõnigi selline maius, mida varem ükski Eesti jäätisetootja pakkunud pole. Et häid uudiseid jagada jäätisesõpradega ja ühtlasi selgitada välja kõige populaarsem uudisjäätis, maitsti uusi maiusi koos Eesti kõige suuremate ja väiksemate seltskonnatähtedega.

Jäätisepidu Sfääris - Juss Haasma ja Ann Vilgats tütarde Miia ja Madliga Foto: Tatjana Iljina

Kohvik-restronis Sfäär aset leidnud jäätiste maitsmisel osalesid teiste hulgas Juss Haasma ja Ann Vilgats tütarde Miia ja Madliga, Getter Jaani, Evelin Võigemast tütre Loviise ja poja Lennartiga, Rauno Märks tütre Keira Isabeliga, Anu Saagim õetütre Lisa Coral Michiko’ga, Reet Roos laste Villemi ja Ingeliga, Siim Nestor tütre Friidaga. Päeva viis läbi kõigi lemmik Karl-Erik Taukar.

Triin Luhats

Premia juhatuse esimehe Aivar Ausi sõnul oli ühine jäätiste maitsmine üle ootuste meeleolukas ja lõõgastav ettevõtmine. „Mina küll ei tea ühtegi inimest, kellele jäätis ei maitseks. Ei täiskasvanut ega ammugi mitte last. Kui sa ikka jäätist armastad ja sulle korraga pakutakse võimalust maiustada viieteistkümne erineva jäätisega, siis võiski arvata et mõnede jäätisesõprade emotsioonid lendvad lausa laest läbi“.

Premia uudisjäätiste maitsmisel tunnistasid kõige võiksemad jäätisesõbrad oma lemmikuteks Väikse Tomi Küpsisejäätisee. Suuremate jäätisesõprade poolt tunnistati kõige ägedamateks Premia uudisjäätisteks ameerikapärased cookie-dough ja chocolate brownie jäätised, mille populaarsuse puhul sai määravaks ka asjaolu, et mõlemad jäätised on 0,5L taas suletava kaanega topsis.

Jäätisepidu Sfääris - Anu Saagim ja Toomas Lääts  Foto: Tatjana Iljina

Evelin Võigemasti lemmik oli Premia vaarikaglasuuriga koorejäätis, sest seal oli hapu ja magus tasakaalus nagu elus ikka olema peab. Anu Saagimi lemmikuks osutus topeltglasuuriga pulgajäätis granaatõuna-vaarikamoosiga, Siim Nestorile meeldis enim troopiline sorbett ja tütar Friidale meeldis Limpa mango-maasika limonaadijää. Rauno Märks teatas, et tema jääb klassikale kindlaks ning eelistas Eesti 100 vanillijäätist.

Jäätisepidu Sfääris - Karl-Erik Taukar ja Getter Jaani Foto: Tatjana Iljina

Karl-Erik Taukar andis selle suve hitihoiatuse – tema vaieldamatuks lemmikuks oli Premia chocolate brownie jäätis. Restoran Sfääri peakokk Toomas Läätse lemmik on juba ammusest ajast aga Vana Toomase vanillijäätis.Jäätisepidu Sfääris - Siim Nestor tütA Friidaga (tatjana iljina)

Siim Nestor tütre Friidaga

Premia Tallinna Külmhoone on Eesti jäätiseturu liider. 2017. aasta seisuga on Premia turuosa Eesti jäätiseturul 40,5%. Ettevõtte kõige populaarsemad tooted on Premia omanimeline premium jäätiste sari, Eriti Rammus koorejäätised, Väikse Tomi pulga- ja vahvlitopsijäätised ning 1980. aasta olümpiamängude auks loodud Regatt jäätis. Premia Tallinna Külmhoone AS kuulub rahvusvahelisel kapitalil põhinevasse Food Union gruppi.

Vaata pilte meeleolukast jäätisepeost!