Bernardo BertolucciFoto: AFP/Scanpix
Ohtuleht.ee 3. mai 2018 16:54
Legendaarse itaalia lavastaja Bernardo Bertolucci meelest peaks Ridley Scott häbenema oma otsust lõigata Kevin Spacey välja draamast "Kogu maailma raha".

Scott langetas viimasel hetkel otsuse eemaldada Spacey juba valmis filmist, kuna mitu meest süüdistas "Kaardimaja" tähte seksuaalses ahistamises.

Spaceyga stseenid filmiti kiirkorras ümber: miljardär J. Paul Getty rolli soostus tulema vanameister Christopher Plummer. Nagu selgus, läksid vangerdused  väga kulukaks, sest filmi tuntumaid nimesid Mark Wahlberg nõudis ümberfilmimise eest miljoneid.

Kuid Bertolucci kritiseerib Ridley Scotti sammu teravalt. Itaalia kinolegend ütles Bari filmifestivalil oma 1972. aasta draama "Viimne tango Pariisis" restaureeritud versiooni maailmaesilinastusel, et tema tahab Spaceyga ühist filmi teha.

Bertolucci ütles, et nii kui ta kuulis Scotti otsusest, saatis ta monteerija Peter Scaliale sõnumi, "et Scottil peaks häbi olema." "Ja siis tahtsin kohemaid ise Spaceyga filmi teha."

Hollywood Reporteri teatel tervitas publik Bertolucci sõnu valju aplausiga. Režissöör lisaks siiski hiljem, et toetab #MeToo liikumist, ning kiitis seda naistevallase vägivalla teadvustamise eest. Ka Bertoluccit ennast on süüdistatud: "Viimse tango" täht Maria Schneider väitis, et filmi jõhkraim seksistseen oli režissööri ja meespeaosatäitja Marlon Brando ühine sepitsus, millest nad talle, Mariale, teada ei andnud. 

The Guardiani teatel uurib Spacey käitumist praegu nii Los Angelese kui ka Londoni politsei. Süüdistuste laviin sai alguse oktoobris, kui näitleja Anthony Rapp väitis, et Spacey oli talle ligi tikkunud, kui ta oli vaid 14aastane.