Inimesed

Kristo Rajasaare: Onu Bella oli 90ndate alguse Eesti ainus superstaar 

Jaanika Vilipo, 2. mai 2018 17:21
Kristo RajasaareFoto: Erlend Štaub
"Tutvusin Bellaga 13 aastat tagasi kui tegin talle ettepaneku esineda Rabarockil meie ekslusiivsete comeback-ide slotis. Pärast seda said meist sõbrad, hiljem ka kolleegid," räägib Raadio2 peatoimetaja Kristo Rajasaare. 

"Kutsusin ta paar aastat tagasi Raadio 2e, kus Bella jõudis juhtida ja toimetada kolme sarja: reisisaadet "Bella paradiis", humoorikat tarkusetunnikest "Bella pühapäevakool" ja koos Jörbergidega tehtud suvesarja "Suur lõunamere armastus". Keemikuharidusega Bella pedagoogipisik ei olnud kuhugi kadunud, raadioeetris avaldus see kõige säravamalt. Talle meeldis ennast ja teisi harida ning teha seda alati meelelahutuslikus võtmes. 

Meelalahutus oligi tema kirg kuigi kirglik oli ta kõiges, mis ette võttis. Oli see siis aiandus, kassidepidamine või naised.

Bella oli 90ndate alguse Eesti ainus superstaar. Oma kergelt obstsöönsete tekstidega välismaistele hittlugudele kirjutas ta end igaveseks eesti rahva mällu. Bella elegantne nilbus oli alati mitmekihiline ja vaimukas ning fännid nautisid tema absurdihuumorit ja viiteid popkultuuri ajaloole. Ses mõttes ei olnud ta pelgalt muusik, vaid meie aja üks säravamaid koomikuid. Intelligentne publik oli Bella lemmikpublik ja see publik jääb teda alati mäletama."

Samal teemal

03.05.2018
KUULA | Aarne Valmis: Onu Bellal oli sisemine tsensuur palju suurem, kui me arvame
02.05.2018
Vahur Kersna: Onu Bella ei käsitlenud oma haigust päris nii, nagu oleks võinud
02.05.2018
Filmirežissöör Triin Ruumet: Onu Bella küll kannatas juba haiguse käes, aga platsil polnud sellest aru saada
02.05.2018
Katrin Streimann: Onu Bella suutis mind korduvalt pisarateni naerma ajada

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee