Inimesed

Joala kunagine bändikaaslane: „Mul on kohutavalt kahju, et Venemaal esinedes rikkus Jaak oma hääle."  (40)

Jaanus Kulli, 30. aprill 2018, 00:01
ANSAMBEL KRISTALLID: ETV stuudios sügisel 1967. Pildil vasakult: Olav Ehala, Toivo Unt, Olev Künnap, Evald Mölder, Mati Tibar, Anton Lutt ja Jaak Joala. Foto: Rahvusarhiiv/Filmiarhiiv

„Mind hämmastas noore Jaagu absoluutne kuulmine ja tema uskumatu muusikaline mälu. Ta kuulas loo ära ning võis sisuliselt ühe korraga selle klaveril järele mängida,“ tunnustas ansambli Kristallid kunagine soolokitarrist ja solist Olev Künnap Jaak Joala andekust laulja juba viienda helikandja esitlusel laupäeval kinos Kosmos. Plaadil pealkirjaga „Taas on päev“ kõlavadki Joala esimesed helisalvestused ansamblitega Kristallid ja Virmalised.     

„Kahju, et Jaak juba küpse ja endiselt kirka lauljana Venemaal tuuritama hakates selle muusika keskel, mida ta seal esitama pidi, sedavõrd kiiresti lahustus ja oma hääle rikkus,“ arvab Künnap Joala hilisema vaikimise kohta. 

„Selle heliplaadi pühendame poole sajandi möödumisele Eesti esimesest kitarristide ansamblite kontserdist, mis toimus pühapäeval, 28. aprillil 1968 algusega kell 11 kinos Kosmos,“ kirjutab albumi vahele lisatud bukletis heliplaadi üks initsiaatoritest Olavi Pihlamägi. „Teieni jõuab helikandja, kus selle 

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

28. juuli 2018, 11:45
Jaak Joalale pühendatud Eesti suurima fännklubi liikmed on sõjajalal
16. juuli 2018, 00:01
GALERII | Jaak Joala fänn Moskvast: „Tallinnas on mul vaid üks ja ainus suur armastus ning see on Jaak Joala.“
4. mai 2018, 11:32
Kontsertõhtu „Jaak Joala kuldaeg“ toob Pirita kloostri varemetesse Koit Toome ja ansambli Radar
9. detsember 2017, 00:01
EESTI PARIMAD KAVERID: Joala, Linna ja Veski laulsid lääne lood enda suurhittideks. Kes veel Õhtulehe TOP10-sse mahtusid?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee