Eesti parim kohvimaitsja on taas Henry PolitanovFoto: Tallinn Coffee Festival
Anu Saagim 28. aprill 2018 16:43
Reedel Tallinn Coffee Festivali raames toimunud Estonian Cupping Championship meistritiitli pälvis taas kohviekspert Henry Politanov, kes viis võidu koju ka möödunud aastal. 

Henry sõnul oli võistlus üsnagi raske ja pingeline. “Tulemusega olen muidugi rahul, kuna ületasin enda möödunud aastal saavutatut,” nendib värske meister. “Võiduaeg oli alla kolme minuti ning üha lähemale hakkab jõudma tase, millega võiks ka cuppingu maailmameistrivõistlustele minna.”

Estonian Cupping Championship 2018 ehk kohvimaitsmise võistlusel asetati iga võistleja ette kaheksa gruppi kohvisid. Igas grupis oli kolm tassi kohvi, millest kaks tassi sisaldasid identseid kohvisid ning üks oli erinev. Kasutades lõhna- ja maitsetaju, tähelepanu ning kogemusi pidid võistlejad eristama üksiku kohvi võimalikult kiiresti. Finaalvoorus õnnestus Henryl õigesti valida 7 grupi eristuv kohv. Teise koha saavutas Märten Kuusemets ning kolmandaks jäi Roland Põllu.

Võitjale valmistas rõõmu ka Märteni II koht. “Töötame koos The Brick Roastery kohviröstlas ning olen teda nüüd paar aastat kohvimaailma avastamisel juhendanud,” avaldab Henry. “Ka Märteni tulemus oli möödunud aasta omast parem.”

Kohvivõistluste peakorraldaja Sille Küttneri sõnul oli cuppingu võistlus üllatav ja tasavägine. “Mitmed uued tulijad näitasid erakordselt head taset,” rõõmustab naine. “Näiteks igapäevaselt hoopis arhitekti ja rattaentusiastina tuntud Tõnis Savi saavutas ühes eelvoorus vägagi silmapaistva tulemuse.”

Tallinn Coffee Festivali teisel päeval selgusid kohvimeistrid piimakunstis ehk latte art’is ning kohvikokteilide valmistamises.

 

Teist korda toimuv Tallinn Coffee Festival leidis aset 27. ja 28. aprillil Tallinna Kultuurikatlas. Üritusel sai tutvuda paljude erinevate ja eriliste kohvisortidega, kohvivalmistusviiside ning seadmetega. Lisaks kohvile olid festivalil esindatud muud kuumad joogid nagu tee ja kakao, lisaks olid avatud tänavatoidukohad ja kohvikud.