Anu Saagim | Video: Alar Truu, Tatjana Iljina, Keit Paju 29. aprill 2018 11:32
Palusin hommikusele magusaampsule kohvikusse Pavlova ühe meie värvikamatest koomikutest – Henrik Normanni. Samal ajal kui kohviku meisterkondiiter Olga Danilova valmistas meile suus sulavat magusaampsu rääkisime meie Henrikuga tema viimase aja töödest-tegemistest, kuulsuse koormast, kirevast eraelust ja paljust muust põnevast. 

Henrik Normann (46) on eesti meelelahutustegelane ja näitleja, kes tegi unustamatu rolli menukas teleseriaalis "Vanad ja kobedad" mängides Maiet ja Väinot. Mööda ega ümber ja saa ka tema menukast aastavahetuse sketšisaatest "Edekabel", kus andekas mees on kehastunud kuumimateks Maarjamaa kuulsusteks. Henrik tuuritabki täna edukalt ringi president Kersti Kaljulaidi rollis.

HENRIK NORMANN  hotell Dorpatis korraldatud EV100 sünnipäevapeol kehastamas president Kersti Kaljulaidi  Foto: Aldo Luud

„Ütlesin kunagi naljaga pooleks, et mina lähen sinna, kuhu president Kersti Kaljulaid ei jõua ja nüüd on see ka täide läinud,“ pajatab Normann. „Kui ma „Edekabelis“ esimest korda Kerstit tegin, siis ma tõesti ei arvanud, et jäängi seda rolli mängima. Kutseid muudkui tuleb ja tuleb. Viimati kätles Henrik teist Eestit Tartu Dorpati konverentsikeskuses 24. veebruaril, Eesti 100 aasta juubelil. „Kätlesin presidendina järjest 55 minutit ja see oli uskumatult väsitav."

HENRIK NORMANN, KATI JÄGEL; "Elu hammasratastel" filmivõtted Foto: Alar Truu

Hetkel annab Henrik viimast lihvi tema käe all valmivale tragikomöödiale "Elu hammasratastel".

Film on õnnetuseks hambus ühel Henriku kaastöötajal, kelle sõnul olevat režissööritoolil istuv Henrik oma töös saamatu – töötajatega on lepingud sõlmimata, rahad välja maksmata ja tööprotsess veninud lubatust kordades pikemaks.

Tuntud koomikul on pahandusi ette tulnud ka liikluses 

2016. aasta oktoobris jäi Normann Tallinnas Vabaduse puiesteel vahele politseipatrullile, kes ta peatas. Kontrollimisel tuvastati mehel kriminaalne joove ning ta mõisteti kolmeks kuuks ja 29 päevaks tingimisi vangi. Henrikul tuli öö veeta ka trellide taga. "Muidugi oli vangikongi sattumine minu jaoks šokk, sest ma pole varem kunagi kinni istunud."

Henrik tõdeb, et on pärast intsidenti oma menüüs korrektuure teinud ning hakanud hoolikamalt valima olukordi, põhjust ja seltskonda, kuid samas väga jäika elustiili pole ta kunagi pooldanud. "Aga jah, tuleb tõmmata pidurit. Selliseid jutte, et ma ei võta enam iial, ma muidugi rääkima ei hakka."  

Tänavu, 7. märtsil sai Henrik veebruaris kiiruse ületamise eest trahviteate, kui 70 km/h alas ületati kiirust vähemalt 26 km/h. Mehelt kommentaari küsides selgus, et kiiruskaamera ette jäi tema filmivõtteid teenindav buss, mille roolis tema ise parasjagu ei olnudki. „Selle bussi numbrimärk on registreeritud minu nimele, aga minu kaastöötaja, kes on volitatud selle bussiga sõitma, sõitis kogemata kiiremini,” selgitas Normann. „See inimene võttis süü omaks ja saatis ise politsei- ja piirivalveametile kirja, et palun trahv vormistada tema nimele, mille ta on ka juba tasunud.”

KATI JÄGEL; HENRIK NORMANN Foto: TIINA KÕRTSINI

Räägitakse sedagi, et Henrik Normann on taas lahku läinud oma pikaaegsest kallimast Kati Jägelist.

Need, kes on Henriku ja Kati ühist filmitegemist ligidalt näinud, väidavad, et paar on tänaseks lahus. Henrik ja Kati kohtusid 2006. aastal „Kolme lillekese“ suvetuuri ajal. Nad armusid ja kolisid kokku, kuid läksid mõne aja pärast siiski lahku. Aastaid hiljem leidsid nad teineteist taas.

Henrik on öelnud, et nende tunded polnud vahepeal kustunud. „Headel romaanidel on alati järg, need ei lõpe ühe raamatuga, ma ei oska seda teemat kuidagi kokku võtta...,“ kirjeldas Henrik 2015. aasta sügisel Kroonikale antud intervjuus enda ja Kati suhet. Ta märkis, et teda ja Katit seovad üksnes ametialased suhted – koos meisterdasid nad valmis muu hulgas ansambli Respekt muusikavideo. Selle tegemisel olid suureks abiks värskelt Inglismaalt filmiõpingutelt naasnud Kati teadmised.