Inimesed

Margus Karu "Nullpunkt" ajendas superstaarisaate finalisti 14aastaselt kodunt välja kolima

Superstaarisaate Jennifer Marisse Cohen: veganlus muutis mu elu paremaks (32)

Henry Linnard, 28. aprill 2018 00:01
POOLELDI AMEERIKLANE: Jennifer Marisse Coheni juured on Ameerikas, kuid ta tunneb end koduselt just Eestis. „Väikesena mõtlesin Disney kanaleid vaadates, et Ühendriikides oleks lahe elada, kuid praegu ei kujutaks ma seda enam ette,“ tunnistab ta.Foto: Robin Roots
„Toetan igati veganikultuuri ja loomade õiguste eest võitlust, aga kui päris aus olla, oli taimetoitlaseks hakkamisel egoistlik põhjuski,” tunnistab superstaarisaate finalist Jennifer Marisse Cohen. Veel paar aastat tagasi võitles ta lisakilodega ning tema nägu kattis akne. „Nägin taimetoitlusest dokumentaalfilmi, mis mind kõnetas – eriti kuna sõin samal ajal hamburgerit!” naerab Jennifer. „Alustasin loomade pärast, aga et nägin positiivset mõju ka oma tervisele, otsustasin jätkata.” Nüüd kiitleb laulja kergema enesetunde ja energiaküllusega, kuid ei püüa kedagi samasse usku pöörata. „Ma ei tule kellelegi ütlema, mida ta sööma peaks!”

Toit on Jenniferi igapäevaelus kõrgelt hinnas. Ta naudib söögitegemist nii endale kui ka teistele. „Minu meelest on see mediteerimine,” põhjendab ta. „Mulle meeldib külalisi kostitada ja koduperenaist mängida. Saaks ainult nii, et ei peaks pärast nõusid pesema!” naerab Jennifer. Kui ta on õnnelik, siis sööb ja tähistab seda. Kui õnnetu, siis sööb ja kurvastab. „Olen läbi käinud selle, mida noor tüdruk ei peaks käima – igasugused dieedid. Ma ei saanud endaga hakkama, aga veganlus oli pöördepunktiks,” meenutab Jennifer. „Mul on alati toiduga väike võitlus olnud. Eks paljud ole midagi sellist tundnud ja meil on ju tegelikult ülekaalulisusega isegi väikese rahvana probleeme, rääkimata näiteks USAst, kus on mu juured.”

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

09.00.2019
Jennifer Cohen: pärast superstaarisaadet nutsin küll patja, aga asusin kohe tegutsema
12.10.2018
VIDEO | Superstaarisaatest tuntud Jennifer sai valmis oma esimese muusikavideo
19.05.2018
Jennifer Marisse Cohen gümnaasiumit lõpetades: saan nüüd elu planeerida oma käe järgi
23.04.2018
SUPERSTAARISAATE FINALIST MERILIN MÄLK: sain alles nüüd aru, millega oleksin pidanud ammu tegelema!