Inimesed

Kaari Sillamaa ja teised kaasteelised meenutavad lauljatari 67. sünniaastapäeval tema keerulisi suhteid vastassooga

„Nii tugeval naisel, nii tugeval isiksusel, nagu seda oli Silvi Vrait, oligi raske enda kõrvale meest leida.“ (37)

Jaanus Kulli, 28. aprill 2018 00:01
RÄNK HIND: „Armastusel pole hinda,  ohvriks toon ma enda,“ oli Vrait laulnud lavalaudadel kümneid ja kümneidi kordi Edith Piafi kuulsat hümni armastusele. Ühel hetkel said need sõnad reaalsuseks ka Vraidile endale.Foto: TIINA KÕRTSINI

„Minu naiseintuitsioon ütleb, et Silvi oli tugev naine, ning ega siis sellistel naistel – kui sa oled veel tuntud ja kuulus – ole kerge kaaslast leida, sest mehed lihtsalt pelgavad olla sellise naise kõrval. Siis peab ka mees ise tugev olema või peab olema armastus nii suur, et mees on valmis jääma naise varju. Või olema siis ise veel kuulsam, et ennast hästi tunda. Ma arvan, et just sellepärast, et Silvi oli see, kes ta oli, ta ei leidnudki kedagi enda kõrvale. Sõbrad olid tal loomulikult olemas, aga pidevat ja põlist elu- ja kooselukaaslast ongi sedavõrd vägeval naisel, tugeval isiksusel, oma ala tipul enda kõrvale väga raske leida,“ usub omanimelise kaunite kunstide kooli juht Kaari Sillamaa, üks väheseid, kes püsis Silvi Vraidi kõrval peaaegu et tema viimaste elupäevade lõpuni.

Koos ansambliga Fix Silviga aastaid laval õlg õla kõrval seisnud Väino Land lisab, et Eesti ühe tipplaulja suhted meestega on äärmiselt keeruline teema. „Vaatasin just saadet Ella Fitzgeraldist, kes muusikuna on klassikaline näide: sa oled kogu aeg ratta peal, sa saad kogu oma energia saalist ja publikult. See on terve sinu elu ning selle kõrval tervet püsisuhet luua on praktiliselt võimatu. Sest sul on kaks paralleelset elu, kus eraelu jääb selles paralleelide maailmas paraku peaaegu alati tagaplaanile. Seda enam, kui sa oled sündinud muusika jaoks. Ja Silvi seda oli.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

17.08.2018
Priit Pihlap: "Fix on eesti muusikas üks suur vundamendikivi."
28.04.2016
"Silvi oli justkui kahe näoga. Oligi kui kaks Silvit."
17.12.2015
Sõbranna Edda Paukson: Silvi Vraidi lugu oli tegelikult veel hullem, see kohtuotsus on absurd!
06.08.2015
Mälestades Silvi Vraiti

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee