Saund

Ansambel The Ilves Sisters andis välja oma esimese originaalpala "Elulaul" (3)

Ohtuleht.ee, 26. aprill 2018 18:53
The Ilves SistersFoto: Mait Jüriado
Ansambel The Ilves Sisters on maha saanud oma päris esimese originaallooga. „Oleme pikka aega oodanud õiget hetke, et leida inspiratsiooni päris oma lauluks, mõelnud, kes võiks olla sõnade ja muusika autor,“ räägib ansambli tšellist Silvia Ilves. Nüüd on bänd löönud käed Doris Kareva ja Rein Rannapiga  ning sündinud on lugu „Elulaul“.

14 aastat tagasi oli õdedel ansambel nimega Lynx. Sinna kuulusid lauljatena Helena ja Aleksandra (Aleksandra on bändis ka praegu ja mängib viiulit, kuid Helena elab Hispaanias ja muusikaga ei tegele – toim.), rütmipillidel Damaris (praeguses bändis laulab) ning klaveril Liidia. „Muusika kirjutati ise, mõned tekstid loodi ka ise, kuid peamiselt võeti sõnad Eesti luuletajatelt, eriti meeldis Doris Kareva,“ räägib Silvia.

Samal teemal

Eelmisel sügisel aga otsustati, et aeg on oma loo jaoks küps ning tüdrukud võtsid ühendust oma ammuse lemmiku Doris Karevaga. Kareva oli hea meelega nõus koostööd tegema ning loo tekst sündis lausa ühe ööga. „Hea tekst motiveeris meid ühendust võtma hinnatud pianisti ja helilooja Rein Rannapiga, keda me väga austame ja keda meile alati väga kuulata on meeldinud. Kuna Reinu looming on alati väga läbimõeldud, olime üksmeelel, et just tema võiks meile muusika luua.“

Ka Rannap oli nõus kaasa lööma. „Rein oli väga töökas, täpne ja oli parima tulemuse nimel nõus meiega tunde stuudios veetma. Kõik said tema temperamenti tunda,“ muigab Silvia. Nii „Elulaul“ valmiski. „See tähendab meie jaoks väga palju. Pole välistatud, et koostöö Reinuga ka tulevikus jätkub. On võimalik, et tulevikus sünnivad mõned tekstid või muusika ka mõne Ilvese-õe sulest.“

Lugu räägib kaasahaaravast elujõust ja naiselikust energiast ning sellest, kuidas raskusi trotsides jõudu leida. „Kuna meie ansambli naised pakatavad energiast ja päikselisusest, andsime ka Dorisele märksõnaks kirjutada teksti mõeldes meie ansambli olemusele,“ sõnab Silvia. 

 

Samal teemal

01.02.2019
MIS JUHTUS? Eesti kauneim ansambel The Ilves Sisters läheb laiali?
25.04.2018
Festivalil Rock in Haapsalu esineb ka The Ilves Sisters
21.02.2018
ÕL VIDEO JA GALERII | Imeilusatest õdedest koosnev ansambel The Ilves Sisters esitles uut plaati
22.01.2018
MILLINE ILU! Ansambli The Ilves Sisters viis õde löövad oma iluga pahviks