Tele

„Simpsoneid“ tabas rassismisüüdistus – 28 aastat Aput kehastanud näitleja on valmis tagasi astuma (16)

Ohtuleht.ee, 26. aprill 2018 09:23
Apu NahasapeemapetilonFoto: VIDA PRESS
Hittseriaali "Simpsonid" süüdistatakse indialaste mõnitamises. Apu-nimelisele tegelasele hääle andnud Hank Azaria on valmis taanduma.

Süüdistuste kohaselt jätab 1990. aastast "Simpsonites" figureerinud Apu Nahasapeemapetilon oma tugeva aktsendi ja käitumisega indialastest stereotüüpse ja väära mulje.

Apule hääle andnud Hank Azaria osales teisipäeval Stephen Colberti "The Late Show's" ning ütles, et tema silmad on avanenud ja tal pole olnud vähimatki kavatsust kellegi tundeid haavata.

"Mind kurvastab mõte, et ükskõik keda, olgu ta noor või vana, olgu see minevikus või tulevikus, võidakse Apu pärast kiusata," ütles Azaria Huffington Posti teatel. "See polnud tõesti nii mõeldud. Tahtsin ainult inimestele rõõmu ja lusti tuua."

Azaria nentis, et "Simpsonite" stsenaristide seas võiks olla ka indialasi, kes saaksid sõna sekka öelda, kuidas Apu rääkima või käituma peaks. Kuid näitleja, kes annab hääle veel mitmetele "Simpsonite" tegelastele, näiteks Moe'le, Wiggumile ja Koomiksikutile, kinnitas, et on valmis Apu rollist taanduma, "et see tegelaskuju uue hingamise saaks".

Samal teemal

29.06.2020
„Simpsonites“ lõpetati valgete näitlejate kasutamine mittevalgete rollis
17.01.2020
„Simpsonites“ Apule hääle andnud näitleja lõpetab sarja juures töötamise
28.08.2019
„Simpsonite“ looja keeldub Apu karakterit seriaalist välja kirjutamast
23.02.2019
30 FAKTI | Miks on Simpsonid kollased ja nii imeliku peakujuga? Millise presidendi nad on kõige rohkem välja vihastanud?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee