Inimesed

Norra kroonprints Haakon ja kroonprintsess Mette-Marit on tänasest homseni Eestis ametlikul visiidil

MUINASJUTULINE ARMULUGU: Eestisse saabuv Norra kroonprints kaotas südame üksikemale (11)

Triin Tael, 25. aprill 2018 00:01
AMOR VINCIT OMNIA: Norra kroonprints Haakon ja üksikema Mette-Marit Tjessem Høiby laulatati 25. augustil 2001 Oslo katedraalisFoto: Vida Press

Pruut-Tuhkatriinu – nii tituleeris mitu ajakirjandusväljaannet vallasema ja endist ettekandjat Mette-Maritit (44), kes 2001. aasta augustis Norra kroonprintsi Haakoniga (44) altari ette astus. Kuninglik mõrsja tõi kaasavaraks nelja-aastase poja, kelle isa oli mitu korda kohtulikult karistatud. Ent Mette-Marit pälvis nii kuninga ja kuninganna kui ka avalikkuse armastuse ja austuse.

Kui Norra kroonprints 2000. aasta detsembris kihlusest teatas, pidasid paljud – eeskätt kirikutegelased – tema väljavalitut Mette-Marit Tjessem Høibyt skandaalseks ja sobimatuks partiiks. Kuninglikul mõrsjal, kellega Haakon oli esimest korda kohtunud 1996. aastal rokkfestivalil, oli pisipoeg. Õigupoolest oli Mette-Marit saatuslikul kohtumisel juba sedapsi olnud. Mette-Mariti noorpõlv möödus kahtlastel reividel, kus pruugiti narkootikume. Ta oli töötanud ettekandjana. Kuid kroonprints oli vankumatu ning laulatusel andis ta kasupoeg Mariusele kaaluka rolli. Nelja-aastane põnn, kelle bioloogiline isa Morten Borg oli mitu korda kohtulikult karistatud (sealhulgas kokaiini omamise eest), tegutses peiupoisina ning võitis kogu rahva südame.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

05.09.2019
VIDEO | Tulevane Norra kuninganna, printsess Ingrid läbis leeri
18.04.2019
Norra kroonprintsi kõrvast leiti kasvaja
23.03.2019
Norra printsess Ingrid Alexandra teeb ajalugu
06.03.2019
Norra kroonprints pidi oma hobi tõttu noa all käima

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee