Inimesed

Norra kroonprints Haakon ja kroonprintsess Mette-Marit on tänasest homseni Eestis ametlikul visiidil

MUINASJUTULINE ARMULUGU: Eestisse saabuv Norra kroonprints kaotas südame üksikemale (11)

Triin Tael, 25. aprill 2018, 00:01
AMOR VINCIT OMNIA: Norra kroonprints Haakon ja üksikema Mette-Marit Tjessem Høiby laulatati 25. augustil 2001 Oslo katedraalisFoto: Vida Press

Pruut-Tuhkatriinu – nii tituleeris mitu ajakirjandusväljaannet vallasema ja endist ettekandjat Mette-Maritit (44), kes 2001. aasta augustis Norra kroonprintsi Haakoniga (44) altari ette astus. Kuninglik mõrsja tõi kaasavaraks nelja-aastase poja, kelle isa oli mitu korda kohtulikult karistatud. Ent Mette-Marit pälvis nii kuninga ja kuninganna kui ka avalikkuse armastuse ja austuse.

Kui Norra kroonprints 2000. aasta detsembris kihlusest teatas, pidasid paljud – eeskätt kirikutegelased – tema väljavalitut Mette-Marit Tjessem Høibyt skandaalseks ja sobimatuks partiiks. Kuninglikul mõrsjal, kellega Haakon oli esimest korda kohtunud 1996. aastal rokkfestivalil, oli pisipoeg. Õigupoolest oli Mette-Marit saatuslikul kohtumisel juba sedapsi olnud. Mette-Mariti noorpõlv möödus kahtlastel reividel, kus pruugiti narkootikume. Ta oli töötanud ettekandjana. Kuid kroonprints oli vankumatu ning laulatusel andis ta kasupoeg Mariusele kaaluka rolli. Nelja-aastane põnn, kelle bioloogiline isa Morten Borg oli mitu korda kohtulikult karistatud (sealhulgas kokaiini omamise eest), tegutses peiupoisina ning võitis kogu rahva südame.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

5. september 2019, 10:16
VIDEO | Tulevane Norra kuninganna, printsess Ingrid läbis leeri
18. aprill 2019, 10:10
Norra kroonprintsi kõrvast leiti kasvaja
23. märts 2019, 10:00
Norra printsess Ingrid Alexandra teeb ajalugu
6. märts 2019, 13:12
Norra kroonprints pidi oma hobi tõttu noa all käima

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee