Üritused

Sära ja elujõud on kadunud? Põhjuseks võib olla kollageenipuudus!  

Rosena, 30. aprill 2018 15:34
Unistad, et näed välja sama hea, kui kõik Eurovisioni laval või Hollywoodi punastel vaipadel tippivad lauljad-näitlejad? Samas oled tähele pannud, et elujõud ja sära on kadumas – ehk on põhjuseks kollageeni puudus?

Kollageen on võtmetähtsusega valk meie kehas. See pole loomulikult oluline mitte ainult meie kauni välimuse jaoks, vaid ka kõhrede, lihaste ja liigeste normaalse toimimise jaoks. Kollageenikadu ei ole ainult vanusega seotud, vaid intensiivistub ka füüsiliselt aktiivsetel inimestel, kes spordivad või teevad igapäevaselt rasket füüsilist tööd, ning vananemise käigus. Kollageeni toidulisand aitab vähendada vanuse ja/või füüsilise töö mõju meie kehale. 

Samal teemal

Keha vananemisprotsess algab juba 25. eluaastast, kui organismis hakkab kollageen lagunema. Uut kollageeni ei suudeta vajalikus koguses juurde toota, mistõttu hakkavadki tekkima vanusega kaasnevad kortsud, naha lõtvus, tselluliit, tuhmid juuksed. Seetõttu on kauni välimuse säilitamiseks ning liigeste ja kõhrede funktsioonide toetamiseks soovitatav kasutada kollageeni toidulisandit. 

Rosena tutvustab kolme erinevat kollageenijooki – mis mõtteid tekitasid need katsetanutes? Kasutades 18. maini Rosena lehel sooduskoodi KOLLAGEEN8, saad kollageeni sisaldavad tooted 20% soodsamalt!

Collibre Beauty noorendav kollageenijook vitamiinidega

Beauty troopilise maitsega kollageenijook sisaldab ühes päevases annuses (140ml pudel) 10 000mg hüdrolüüsitud kollageeni ja vitamiine. Selle toel püsib nahk pringi ja elastsena ning juuksed ja küüned kaunina.

Tegin läbi neljase kuuri ning kuigi ülisuurt muudatust ei toimunud, siis siin-seal erinevusi oli.

Mul on üldiselt probleem kestendava nahaga juba puberteedieast, kuid märkasin, et pärast kollageenijoogi tarbima hakkamist vähenes see probleem märgatavalt. Nahk oli hoopistükkis pehmem, niisutatum ja pringim, ilma et ma oleksin seda liigselt niisutanud.

Ka küüned ja juuksed muutusid tugevamaks. Olen aastaid hädas olnud nõrkade küüntega, aga nüüd kasvavad küüned suurepäraselt! Sama lugu on juustega – kui enne langes neid iga päev massiliselt, siis nüüd enam põrand juuksekarvu täis ei ole.

Esialgu oli mul aga väike hirm selle joogi tarbimise osas. Sõna „kollageen“ kõlas minu jaoks veidi hirmutavalt, seda enam, et olen kuulnud, et see maitseb väga kalaselt. Kalasõber ei ole ma aga mitte kunagi olnud. Kõnealune jook aga lõhnas minu jaoks nagu multinektari joogid! Ja maitse ei erinenud ka väga palju puuviljajookidest. Tore, et kehale kasulikud asjad võivad ka maitsvad olla.

Foto: Robin Roots

Dermanutrix joodav kollageen

Suukaudne kollageen, mis aitab parandada naha niisutatust, elastsust ja vähendada kortse. Kollageenijook on passioonimaitseline ning geeli on lihtne ja meeldiv kasutada. Tarbi seda otse pakist või lahusta mahla või veega.

Kuigi pakendil oli lubatud, et see maitseb passiooni järgi, siis minu jaoks oli see hoopis kirsine. Eks maitse üle ei vaielda. Olen ka varasemalt kollageenijooke tarbinud ning nad kõik on minu keha hellitanud. Tõsi küll, esimestel päevadel ei ole seda tunda, aga pikemas perspektiivis küll.

Näiteks muutus nahk mõnusaks ja pehmeks. Nii mõnigi kord mõtlesin õhtul, kas kreemitasin nägu või mitte, sest nahk oli siidine ja sile. Enne kollageeni kasutama hakkamist oli mul meeletult kuiv nahk ja otsisin pidevalt võimalikult niisutavaid kreeme.

Foto: Robin Roots

Collibre Active kollageenijook vitamiinidega aktiivsele inimesele

Üks pudel sisaldab 10 000mg (10g) kõrgeima kvaliteediga Šveitsi päritolu hüdrolüüsitud kollageeni. Active troopilise maitsega kollageenijook sisaldab ühes päevases annuses (140ml pudel) 10 000mg ehk tervelt 10g hüdrolüüsitud kollageeni ning lisaks veel piimavalku, asendamatuid aminohappeid ja vitamiine. See on suurepärane abimees aktiivsetele või sportlikele inimestele toetamaks liigeseid, kõhresid ja lihaseid igapäevaselt ning taastumisperioodil peale sportimist.

Valisin just aktiivsele inimesele mõeldud kollageenijoogi, sest käin mitu korda nädalas jõusaalis. Maksimalistina püüan teha võimalikult palju trenni ning tihti teen endale haiget. Viimasel ajal tegin sama palju trenni ja enesetunne oli super. Ka järgmisel päeval jõusaali minnes polnud väsimust.

Kokkuvõtvalt muutus enesetunne varasemast paremaks ja energiat oli rohkem. Ma ei tea, kas selle taga oli otseselt see lühike kuur, aga fakt on see, et meie kliimas ja pidevalt rohke töökoorma all olles on vaja end turgutada. 

Foto: Robin Roots

Kasutades 18. maini Rosena lehel sooduskoodi KOLLAGEEN8, saad kollageeni sisaldavad tooted 20% soodsamalt!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee