Jüri Vlassov ja Mihkel SmeljanskiFoto: Aldo Luud
Jaanika Vilipo 24. aprill 2018 10:15
8. – 10. juunini toimuva huumorifestivali avaõhtul on harukordne võimalus näha laval legendaarset Kuldset Triot, kelle humoorikaid viisijuppe teab peast iga endast lugupidav muusikasõber. Vanameistrid astuvad üles luuletisko "Ennu ratas" raames. Eile oma 70 aasta juubelit tähistanud Jüri Vlassov ütleb, et nad on tegutsenud juba 44 aastat ning jõudu veel jätkub. „Niipea me kindlasti lõpetada ei plaani ja loodame oma lugudega ka Luige Noka külastajatele rõõmu valmistada".   Lisaks on Eesti suurima huumorifestivali rivistusse lisandunud näitlejad Veikko Täär, Tiit Sukk, stand-up-koomik Taniel Kasemägi ning Marta Vaarik. Kokku näeb esmakordselt toimuva suure huumorifestivali neljal laval pooltsada näitlejat, koomikut ja muusikut. Kohal on ka kultusfilmi "Tulnukas" režissöör Rasmus Merivoo, kes koos linateoses üles astunud Indrek Ojari ning Tarmo Põiklikuga paljastavad kohtumisel vaatajatega ka kaadrita

Festivali pealava päevajuhiks on värske linateose "Portugal" staar, muuhulgas komöödiasaatest "Heeringas Veenuse õlal" tuntud näitleja Margus Prangel. Kinotelgi programmi juhib ning näitlejaid ja režissööre intervjueerib raadiojaama MyHits saatejuht ansambli Winny Puhh laulja Indrek Vaheoja. Festivali avaõhtul toimub ka Sepo Seemani värske lavastuse esietendus.
 
Kokku toimub festivali kolme päeva jooksul erinevatel lavadel 50 etteastet. Teiste hulgas astuvad lavalaudadele Jan Uuspõld, Peeter Oja, Mattias Naan, Ott Sepp, Märt Avandi, Kaisa Selde, Mart Müürisepp, Tigran Gevorkjan, Jarek Kasar, Henry Kõrvits, Rohke Debelakk, Egon Nuter, Mart Juur, Andrus Kivirähk, Kait Kall, Indrek Taalmaa, Jaan Pehk ja paljud teised.
 
Huumorifestival Luige Nokk toimub 8. – 10. juunini Tallinnast 7 km kaugusel, Kiili vallas, Luige baasis. Lisainfo, täpse esinejaterivi ja ajakava leiab kodulehelt www.luigenokk.ee. Festivali piletid on müügil Piletilevis, aprilli lõpuni on kolme päeva piletid soodushinnaga.