Inimesed

Guido Kangur: mõnikord on mul enne etendust lavale minnes tunne, et minestus tuleb peale (6)

Ohtuleht.ee, 22. aprill 2018 12:30
Guido Kangur Antsude ehk Draamateatri kolleegiauhindade jagamisel detsembrisFoto: Teet Malsroos
Saates "Hommik Anuga" oli külas näitleja Guido Kangur, kes aasta alguses sai suure tunnustuse osaliseks, kui talle määrati kultuuri aastapreemia. "See oli väga ootamatu, välk selgest taevast," tunnistas mees saates. 

Kangur sõnas, et tagasiside läheb talle väga korda. "Mulle läheb väga korda, kui keegi tuleb õhtul poes su juurde ja ütleb: "Käisin etendust vaatamas, mulle väga läks korda ja meeldis, suur aitäh selle rolli eest."," tunnistas näitleja. "See on nii liigutav! See on ju lihtne inimene, kes läks ka poest läbi, nagu mina, ja ostis midagi toidukorvi. Väga liigutav oli ka, kui ühel hommikul hommikutelevisioonis riigiprokurör kiitis, et Guido tegi suurepärase töö." Kanguri sõnul teeb selline hea tagasiside terveks päevaks tuju heaks. 

Samal teemal

Muidugi annab positiivse laengu ka etendusejärgne aplaus. "Ma olen väga suur pabistaja ja närveerija. Ma ei kutsu eriti oma tuttavaid vaatama, sest ei tea, kuidas etendus läheb. Kui etendus läbi on ja aplaus kõlab, siis mõtlen, et oleks ikka võinud mõne tuttava vaatama kutsuda, sest hea etendus oli," muigas Kangur. 

Kogenud näitleja tunnistas, et ta on enne etendust alati närvis ja stressis. "Lavale minnes enam stressi pole, siis läheb mänguks, aga enne lavaleminekut on mul küll tunne, et minestus tuleb peale. Muidugi mitte iga rolliga, aga mina vajan üksiolemist ja keskendumist. Ma ei saa enne lavale minekut lobiseda ja nalja visata," rääkis Kangur, et talle meeldib enne etendust oma garderoobis olla ja teha kõik selleks, et etendus hästi läheks. "Alates hääleaparaadi soojaks tegemisest, et laval oleks hea ja kerge rääkida." Kangur on alati tund enne etendust kohal, et oma roll vaikselt läbi käia ning seda olenemata rolli suurusest. 

Kolm-neli aastat tagasi mõtles mees, et teeb näitlemisega lõpparve, sest midagi huvitavat ei toimu. "Töid küll pakutakse, aga ma loen tüki kolm-neli korda läbi ja saan aru, et see ei puuduta mind kuidagi. Siis tekkis tühi tunne, et mul on ju veel armastusi, millega tegeleda." Lisaks tuli Kanguri sõnul uusi näitlejaid pidevalt peale ning ta tundis, et pole hullu, kui ta taandub. "Järsku tuli meie kursusevend Madis Kalmet ühe, teise ja kolmanda tükiga ja asi läks huvitavamaks ja nüüd, viimased kolm aastat, on mul väga põnev olnud. On huvitavad ja rasked tööd, aga ma tahan neid teha. Mul on nende tükkide üle hea meel, need puudutavad mind ka isiklikult." 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee